Android

Doom 3: BFG Edition debiutuje w sklepie Google Play [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Doom 3: BFG Edition debiutuje w sklepie Google Play [prasówka]
17

Kolejna mocna premiera na Androidzie. W Google Play zadebiutował Doom 3 w wersji BFG. W pakiecie gracze otrzymują jeszcze pierwszą oraz drugą odsłonę tej kultowej serii. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że całość dostępna wyłącznie na urządzenia z rodziny Shield. Przynajmniej na razie. Doom 3 na...

Kolejna mocna premiera na Androidzie. W Google Play zadebiutował Doom 3 w wersji BFG. W pakiecie gracze otrzymują jeszcze pierwszą oraz drugą odsłonę tej kultowej serii. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że całość dostępna wyłącznie na urządzenia z rodziny Shield. Przynajmniej na razie.

Doom 3 na Androida

Posiadacze urządzeń z rodziny Shield mają kolejny tytuł, który warto dopisać do swojej listy życzeń. Na Androidzie zadebiutował właśnie Dooom 3: BFG Edition. Jest to ulepszona wersja gry wydana w 2012 roku. Tytuł działa w 1080p z płynnością 60 kl/s i daje nam dostęp do dwóch pierwszych części Doooma. Trzecia odsłona została natomiast dopakowana wszystkimi DLC, mapami oraz innymi dodatkami. Wszystko to daje kilkadziesiąt dobrych godzin grania. Nieźle! Niestety prawdopodobnie gra nie będzie nigdy dostępna na inne urządzenia. Tym samym dołącza do Portala, Half-Life, Trine 2 i kilku innych, które są exclusive'ami na Shielda od Nvidii.

Udostępnianie lokalizacji w Messengerze

Dotąd Messenger bardzo chętnie pokazywał użytkownikom lokalizację rozmówców. Teraz będziemy mogli to robić również samodzielnie, przesyłając dokładny wycinek z mapką pokazującą nasze położenie. Na tym nie koniec, bo korzystając z wbudowanej wyszukiwarki możemy znaleźć dowolną inną lokalizację i przesłać analogicznie wyglądającą mapkę. Wygląda to naprawdę bardzo praktycznie i użytecznie. Oby tylko takie funkcje trafiały do Messengera...

Klawiatura Google z synchronizacją słownika

Synchronizacja to ciągle w Androidzie problem. Szczególnie widzę to w sytuacjach, gdy moje ulubione gry nie potrafią zapewnić mi płynności rozgrywki po przełączeniu się z tabletu na smartfona i odwrotnie (a jeśli już to robią, to wykorzystują własne narzędzia). Tego problemu nie rozwiązano, ale zwrócono uwagę na inny. Nowa wersja klawiatury Google będzie teraz w stanie synchronizować nasz słownik między wieloma urządzeniami. Wszyscy wiemy, że wbudowany w Androida słownik nie jest doskonały i wielu słów w nim brakuje. Teraz wystarczy, że dodamy je tylko raz, a będą dostępne na wielu urządzeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu