Android

Samsung Galaxy A5 wreszcie dostaje Lollipopa w Polsce!

Jakub Szczęsny
Samsung Galaxy A5 wreszcie dostaje Lollipopa w Polsce!
25

Krótko po tym, jak Galaxy A7 wystartowały po Lollipopa na świecie, Polska może się cieszyć z kolejnej aktualizacji. Do grona uaktualnianych urządzeń dołącza nieco biedniejszy od A7 wariant - A5 (SM-A500FU). Polacy mogą instalować aktualizację już teraz przez OTA oraz dzięki oprogramowaniu Samsung KI...

Krótko po tym, jak Galaxy A7 wystartowały po Lollipopa na świecie, Polska może się cieszyć z kolejnej aktualizacji. Do grona uaktualnianych urządzeń dołącza nieco biedniejszy od A7 wariant - A5 (SM-A500FU). Polacy mogą instalować aktualizację już teraz przez OTA oraz dzięki oprogramowaniu Samsung KIES.

Aktualizacja o której mowa w kontekście OTA zawiera w sobie 1 GB danych, a w środku użytkownicy znajdą Androida Lollipop w wersji 5.0.2, odświeżonego TouchWiz'a, który ponadto jest przystosowany do Material Design w nowej wersji robocika, nowy ekran blokady, nowy pasek powiadomień, liczne poprawki w kontekście połączeń sieciowych oraz poprawioną stabilność urządzenia.

Jeśli zatem jesteście posiadaczami tego urządzenia, możecie swobodnie aktualizować swoje urządzenia albo przez OTA, albo jak wspomniałem dzięki Samsung KIES. Owa aktualizacja to świetna wiadomość dla Polaków - coraz rzadziej jesteśmy pomijani przy okazji wielkich premier oraz aktualizacji, a Samsung ostatnimi udowadniał już, że o polski rynek troszczy się szczególnie. Pod koniec poprzedniego roku koreański producent sprawił ogromną niespodziankę posiadaczom Galaxy S5 w naszym kraju - jako pierwsi na świecie otrzymaliśmy dostęp do nowej wersji tego oprogramowania.

Każda aktualizacja w środowisku Androida cieszy - niektórzy producenci mają ogromne problemy z wdrażaniem kolejnych poprawek - szczególnie z powodu często ociągających się operatorów komórkowych. Samsung wydaje się być obecnie najlepiej radzącym sobie z fragmentacją Androida producentem.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

aktualizacja