VOD

Tylko u nas. Disney+ i Prime Video oficjalnie w Polsce powinny być jeszcze w tym roku

Konrad Kozłowski
Tylko u nas. Disney+ i Prime Video oficjalnie w Polsce powinny być jeszcze w tym roku
25

Według naszych informacji oficjalna premiera i wprowadzenie usług Disney+ oraz Amazon Prime Video do Polski powinny odbyć się jeszcze w tym roku.

Wiele mówiło się w ostatnim czasie o wejściu Disney+ do Polski - nasz kraj znajdował się nawet na liście państw, gdzie usługa miała być wdrożona latem tego roku. Najprawdopodobniej w odpowiedzi na reakcję polskich użytkowników oraz mnogość zapytań mediów Polska została usunięta z listy krajów w oficjalnym komunikacie firmy.  Z końcem marca platforma ruszyła bowiem między innymi w Wielkiej Brytanii oraz we Francji, a na lato tego roku zaplanowana jest druga fala wdrożeń.

Disney+ w Polsce jeszcze w tym roku

Stanowisko polskiego oddziału Disney'a nie pozostawiało żadnych wątpliwości: start Disney+ nad Wisłą zaplanowany jest na 2021 rok. Słowa te padły jednak jeszcze przed wybuchem epidemii, a obecna sytuacja stawia serwisy VOD w dość uprzywilejowanej pozycji, ponieważ są jednym z głównych źródeł rozrywki dla ludzi przesiadujących całymi dniami w domach. Przyspieszenie wprowadzenia Disney+ do Polski byłoby więc w pełni zrozumiałym posunięciem i według naszych informacji właśnie tak się stało.

W ostatnim czasie firma miała dokonać kluczowych działań operacyjno-marketingowych, które pozwolą jej na uruchomienie Disney+ w Polsce jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie platforma ruszy u nas za około 6 miesięcy, ale może się to jeszcze zmienić. Cena? Tutaj mówimy o odpowiedniku kwoty 6,99 dolara, więc polska cena Disney+ oscylować będzie przy 30 zł miesięcznie.

Amazon Prime Video oficjalnie w Polsce jeszcze w tym roku

Platforma czeka na ten krok od miękkiego startu w 2016 roku

Jednocześnie prace nad oficjalnym startem Prime Video w Polsce również miały przejść w zdecydowaną fazę. Usługa VOD Amazonu jest w Polsce dostępna od końca 2016 roku i od tamtej pory sukcesywnie uzupełniane były najbardziej rażące braki, jak polski język (napisy lub ścieżka dźwiękowa) w filmach oraz serialach, a także spolszczony interfejs. Netflix na taki krok zdecydował się o wiele szybciej - po udostępnieniu platformy Polakom w styczniu 2016, jesienią tego samego roku oficjalnie wkroczył do Polski organizując dedykowane tej okazji wydarzenie. Obecność Prime Video w Polsce została ostatnio mocno zaznaczona poprzez współpracę z operatorami Play i T-Mobile, w ofertach których pojawił się promocyjny dostęp do usługi.

Obydwa wydarzenia mogły być do niedawna dość odległymi zamiarami, ale za zmianę planów w dużej mierze odpowiedzialne mogą być aktualne okoliczności. Z tego powodu sprawy związane z uruchomieniem Disney+ i oficjalnym startem Amazon Prime Video w Polsce najwyraźniej nabrały tempa. Jeszcze w tym roku może wystartować platforma myCANAL od CANAL+, o której dacie debiutu oficjalnie się jeszcze nie mówi. Jeśli serwis będzie kroczył ścieżką wytyczoną dotychczasowymi działaniami firmy oraz strategią CANAL+ z rodzimej Francji, myCANAL może być czymś na wzór agregatora serwisów VOD - Netflix już w tej ofercie jest, a Disney+ jest integralną częścią oferty CANAL+ we Francji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu