VOD

Bardzo się cieszę, że przekonujecie się do VOD Amazonu - Prime Video. Naprawdę są ku temu powody

Konrad Kozłowski
Bardzo się cieszę, że przekonujecie się do VOD Amazonu - Prime Video. Naprawdę są ku temu powody
32

Serwis VOD Amazonu działa w Polsce od 2016 roku. W tym czasie doczekaliśmy się polskiego interfejsu i promocji u operatorów. Dostęp do usługi jest relatywnie tani, a w zamian dostajemy mnóstwo cenionych i sprawdzonych treści.

b

Pod koniec 2016 roku Amazon dokonał podobnego do Netfliksa kroku i uczynił swoją platformę VOD globalną. Umożliwił ponad setce krajów na dostęp do oferty, która oczywiście w każdym z regionów się od siebie różni. Mimo to, katalog początkowy był całkiem obszerny i pod względem seriali, i pod względem filmów. Wiele treści nie posiadało jeszcze polskich wersji językowych (ani napisów, ani lektora), ale wraz z upływem czasu zmieniało się to i jeśli teraz natrafimy na taki tytuł, to będzie to raczej wyjątek od reguły. Na polski interfejs usługi musieli zaczekać całkiem długo, ale ostatecznie został dodany i można z niego korzystać na wszystkich urządzeniach. Z Amazon Prime Video skorzystamy na komputerach, tabletach, smartfonach, telewizorach oraz przystawkach TV. Czy warto zainteresować się Prime Video?

Prime Video nie zaskarbiło sobie przychylności widzów z wielu powodów. Najczęściej wymienianym był brak języka polskiego w filmach i serialach, a także interfejsie usługi, ale katalog również nie był wyjątkowo atrakcyjny. W głównej mierze składał się z klasycznych filmów, które do tej pory w większości widzieliśmy oraz raczej mało znanych w Polsce seriali (w tym oryginalnych produkcji Amazona). Z drugiej zaś strony jest to świetna oferta dla osób, które posiadają już abonament w jakiejś usłudze, ponieważ niedostępne do tej pory w Polsce na VOD seriali oraz rosnąca liczba (i poziom) autorskich produkcji Amazona sprawiają, że Prime Video cieszy się coraz większą popularnością.

Czytaj też: Najlepsze filmy i seriale na Amazon Prime Video

e

Amazon Prime Video posiada tylko jeden pakiet w swojej ofercie, który daje dostęp do wszystkich treści w serwisie w najwyższej jakości. Normalnie kosztuje 5,99 euro (w zależności od kursu około 25 złotych) oraz obowiązuje 7-dniowy bezpłatny okres próbnyW ostatnim czasie pojawiło się sporo ofert na Prime Video u polskich operatorów: sieć Play oferuje wybranym abonentom Prime Video za darmo przez pół roku, natomiast T-Mobile w cenie niektórych abonamentów pozwala na korzystanie z Prime Video. A co można obejrzeć na Prime Video?

Polecamy również: Prime Video filmy

)

The Office

Legenda wśród sitcomów, którą najwyraźniej można tylko kochać albo nienawidzić. Steve Carell był w momencie debiutu jedyną gwiazdą serialu i ta produkcja typu mockumentary powstała na bazie brytyjskiej serii Ricka Gervaisa. Serial opowiada o pracownikach biura firmy Dunder Mifflin sprzedającej papier i artykuły biurowe. Codzienne przygody dalece odbiegają od typowej biurowej rzeczywistości dzięki barwnym i osobliwym postaciom. W "The Office" Humor specyficzny, ale jeśli trafi w gust...

The Expanse

The Expanse to serial oparty na serii książek o tym samym tytule autorstwa Jamesa S.A. Coreya. Jest to tak zwana space opera, której akcja dzieje się kilkaset lat w przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować Układ Słoneczny. Nieudany proces terraformacji Marsa, konflikt w Pasie Asteroid i przeludnienie na Ziemi sprawiają, że te rozwinięte technologicznie światy walczą, każdy na swój sposób, o przetrwanie i/lub uznanie innych. "The Expanse" to w tej chwili prawdopodobnie najlepszy serial sci-fi na rynku.

Bosch

Harry Bosch to konserwatywny detektyw z Los Angeles, a sprawy, których się podejmuje zawsze mają drugie dno. Bosch nie potrafi trzymać się z dala od kłopotów, głównie dlatego, że lubi wyrażać własne zdanie i daje do zrozumienia innym, jeśli się z nimi nie zgadza. Serial z sezonu na sezon zmienia sprawy, którymi się zajmuje, a całość jest dziś uznawana za godnego następcę stylu z produkcji "The Shield" i "The Wire".

Homecoming

Gdyby każda pełna tajemnic historia była opowiadana w taki sposób, jak ta z serialu "Homecoming", to regularnie oglądalibyśmy niezwykle oryginalne produkcje, w których forma odgrywa równie ważną rolę, co treść. Nie chcąc Wam nic więcej zdradzać powiem, że w projekcie wzięła udział Julia Roberts wracając na mały ekran po latach.

Fleabag

Serial opowiada o dziewczynie, która nie mogąc pozbierać się po życiowej tragedii postanawia zmienić otoczenie i przenosi się do Londynu. Phoebe Waller-Bridge nie tylko napisała scenariusz, ale zagrała też główną rolę wcielając się w zagubioną kobietę, która sprawia na zewnątrz wrażenie zimnej i twardej, podczas gdy problemy życiowe potrafią ją solidnie przytłoczyć. Jak sobie z nimi wszystkimi poradzi?

Przeczytaj również: Prime Video seriale

)

Wśród polecanych filmu na Prime Video można by wymienić naprawdę wiele tytułów i wskazanie zaledwie pięciu z nich nie było łatwym zadaniem. Tym bardziej, że oferta serwisu jest dynamiczna i tytuły na licencji są dodawane, a później usuwane.Następujące tytuły tylko potwierdzają wcześniej napisane przeze mnie słowa: serwis polega przede wszystkim na znanych, wieloletnich hitach, które kojarzy każdy. Z pewnością godną polecenia jest trylogia "Ojca Chrzestnego" i takie klasyki jak "Pulp Fiction", Podziemny krąg" i "Forrest Gump". "Powrót do przyszłości" oraz "Szeregowiec Ryan", to również pozycje, z którym każdy powinien się zapoznać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu