Apple

Wiemy kiedy zobaczymy nowe iPhone'y. Apple oszczędne jak zawsze

Konrad Kozłowski
Wiemy kiedy zobaczymy nowe iPhone'y. Apple oszczędne jak zawsze
34

Apple urywa wszelkie spekulacje. W zaproszeniach rozesłanych do prasy zapowiedziało swoje wrześniowe wydarzenie, od którego dzieli nas już zaledwie kilkanaście dni. Podczas konferencji zobaczymy nowe iPhone'y, ale nie tylko.

Większość plotek na temat tegorocznego line-upu iPhone'ów się pokrywa, dlatego najbardziej prawdopodobna jest prezentacja aż trzech nowych modeli. Dwoma z nich będą naturalnie iPhone 7S i iPhone 7S Plus. Jednak to nie one będą najważniejszym elementem wydarzenia, a przygotowane z okazji dziesięciolecia smartfona Apple urządzenia. Mowa oczywiście o iPhonie 8.

iPhone 8 będzie cechował się (nie)zupełnie nowym designem. Najwięcej zmian zajdzie na przednim panelu, gdzie ekran OLED ma wypełnić około 90% frontu urządzenia. Dodatkowo, będzie posiadać nietypowe wcięcia u góry, zaś pod wyświetlaczem nie uświadczymy już przycisku Home, który zastąpiony zostanie swoją wirtualną, ekranową wersją. Spodziewamy się także kamery 3D skanującej twarz użytkownika, bezprzewodowego ładowania oraz szklanego wykończenia. Nasze podsumowanie spodziewanych nowości w iPhone 8 już możecie przeczytać.

Data konferencji Apple - nowe iPhone'y, Apple TV i iOS 11

12 września, bo właśnie wtedy zorganizowana zostanie konferencja Apple, doczekamy się również oficjalnego debiutu iOS 11 - poznamy datę udostępnienia nowej wersji systemu wszystkim użytkownikom. Być może Apple przygotowało także jakieś niespodzianki na ostatniej prostej prowadzącej do debiutu. Wydarzenie będzie na pewno wyjątkowe z jednego powodu - po raz pierwszy konferencja tej firmy odbędzie się w Steve Jobs Theater w samym Cupertino.

Wśród nieoficjalnych zapowiedzi pojawiał się także nowy iPhone SE, ale szanse na jego prezentację są dość niskie. Znacznie pewniejsza jest premiera nowej wersji Apple TV. Przystawka Apple ma otrzymać nie tylko obsługę filmów w rozdzielczości 4K, ale również wsparcie dla standardów HDR10 i Dolby Vision. Nie wierzę jednak w rychłe wprowadzenie treści w ultrawysokiej rozdzielczości do polskiego iTunes. Przypomnę tylko, że dopiero pod koniec zeszłego roku doczekaliśmy się możliwości ponownego pobierania filmów oraz streamowania. Wtedy też filmy zyskały rozdzielczość 1080p - wcześniej było to tylko 720p.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu