iPhone SE z Apple Store
104

Nowy iPhone SE nadchodzi – oto co o nim wiemy

iPhone SE był dokladnie tym, czego oczekiwali klienci. Kompaktowe wymiary i bardzo dobra specyfikacja w połączeniu z relatywnie niską ceną sprawiły, że była to jedna z najlepszych decyzji Apple w ostatnich latach. Nikogo nie dziwią więc plany pokazania nowej wersji iPhone'a SE.

iPhone SE to niemały sukces

iPhone SE wygląd telefonu odcisk palca blokada

Mimo, że wizualnie iPhone SE to powtórka z rozrywki, a wewnątrz znalazły się używane przy produkcji iPhone’a 6S komponenty, nowy-stary smartfon Apple trafił w gust klientów. Sięgnięcie po wykorzystaną wcześniej obudowę z modelu 5s było oczywiście decyzją czysto finansową – Apple nie było pewne, jak zareaguje rynek, więc inwestycja w zaprojektowanie zupełnie nowego urządzenia nie wchodziła w grę. Zapotrzebowanie na modele 5, 5c i 5S na rynku wtórnym dały do myślenia decydentom z Cupertino i Apple skorzystało z nadarzającej się okazji. W taki sposób, niewielki kosztem udało się zapełnić lukę w portfolio firmy. O sukcesie świadczą najlepiej informacje z początku kwietnia 2016, gdy w większości sklepów Apple w USA zabrakło na półkach iPhone’a SE, a w sprzedaży wysyłkowej przewidywany termin dostawy wynosił 3-4 tygodnie.

Nie dysponujemy dokładnymi danymi na temat liczby sprzedanych iPhone’ów SE, lecz również z moich obserwacji wynika, że jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli. 4-calowy smartfon jest bardzo poręczny, a przy odpowiednim poziome wydajności zapewnia użytkownikowi wszystko, czego potrzebuje. Niemal każda osoba, której zalecałem wybór iPhone’a SE, zdecydowała się na zakup. Od tamtej chwili są w pełni usatysfakcjonowanymi posiadaczami telefonu, który nie sprawia problemów, a zmianie uległa także ich opinia na temat firmy Apple.

Nowy iPhone SE – wygląd i specyfikacja

iPhone SE - gra na smartfonie

 

Na temat nowego iPhone’a SE wiemy sporo mniej, aniżeli o nadchodzących iPhone’ach 8, 7 oraz, 7S Plus. Nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne informacje, na temat ewentualnej zmiany wyglądu urządzenia, choć ostatnie doniesienia wskazują, że w grę wchodzi minimalne powiększenie ekranu. O ile? O zaledwie 0,2 cala. Moim skromnym zdaniem, Apple może spróbować ujednolicić wygląd obudowy wszystkich modeli w ofercie.  Niemal pewne jest, że po raz kolejny wykorzystane zostaną już istniejące komponenty. Wśród przecieków pojawia się wzmianka na temat użycia między innymi procesora i kamery z iPhone’a 7, co utrzymałoby naprawdę wysoki poziom wydajności tak skromnego pod względem wymiarów urządzenia.

 

iPhone SE 2 – kiedy dostępny?

Jeśli chodzi o datę debiutu nowego iPhone’a SE, to na chwilę obecną podawane są trzy możliwe terminy. Pierwszym z nich jest wrzesień, czyli moment premiery pozostałych trzech modeli. Niektóre źródła mówią nawet o sierpniu, choć wątpię, by Apple odmówiło sobie przyjemności z zaprezentowania nowego modelu na scenie podczas głośnej konferencji. Jeśli obydwie daty nie sprawdzą się, to będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.