Mobile

Apple chce uniknąć problemów iOS 11 w iOS 12. Brak nowości w zamian za dopracowanie?

Albert Lewandowski
Apple chce uniknąć problemów iOS 11 w iOS 12. Brak nowości w zamian za dopracowanie?
13

Nowe funkcje czy dopracowanie stabilności oprogramowania? Przed takim, wbrew pozorom, trudnym pytaniem są stawiane firmy IT, ponieważ użytkownicy chcieliby, aby kolejne wersje oferowały poprawione elementy oraz coś zupełnie nieznanego. Niestety, nie zawsze można to połączyć. Przekonało się o tym Apple i przy iOS 12 postawią na bardziej zachowawcze działanie.

Walka z problemami

Apple pozostawało dla wielu synonimem prawdziwej jakości oraz dopracowania. W końcu w przeszłości iOS oferował świetną stabilność pracę oraz był bezproblemowy, ale niestety obecnie nie wygląda już tak kolorowo. Pierwsze wersje są trapione licznymi błędami, które firma musi potem w pośpiechu usuwać. Zresztą sam w trakcie testowania iPhone’ów 8 i 8 Plus natknąłem się na kilka problemów. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się w ogóle jakichkolwiek kłopotów w tych urządzeniach, ale się pomyliłem.

Nie da się ukryć, że iOS 11 nie zebrał najbardziej pochlebnych opinii. Od strony technicznej wielu użytkowników się zawiodło – Amerykanie zdobyli rzeszę wiernych fanów właśnie dopracowaniem swoich produktów i systemu. Z tego względu zamierzają w kolejnej odsłonie skupić się na czymś innym niż kolejne funkcje czy zmiany w interfejsie.

Poprawki przede wszystkim

O tym właśnie poinformował portal Axios. Podobno Craig Federighi zalecił działowi oprogramowania skupić się właśnie na wydajności iOS 12 oraz usunięciu jakichkolwiek problemów z płynnością. W dodatku wiele, wcześniej już ustalonych decyzji, takich jak odświeżeniu wyglądu ekranu startowego, poprawkom aplikacji Mail, CarPlay czy służącym edycji zdjęć, zostały na razie zepchnięte na drugi plan. Kluczowa okazują się tu optymalizacja oraz kosmetyczne poprawki w samym wyglądzie, dzięki którym całość będzie spójniejsza.

Trudno się temu specjalnie dziwić, ponieważ społeczność ostro skrytykowała niedociągnięcia obecnej wersji systemu. Powtórki z tego nie może być. Najprawdopodobniej zapowiedzi iOS 12 możemy spodziewać się w trakcie czerwcowego WWDC 2018, gdzie poznamy również nowe macOS, watchOS oraz tvOS. Kluczowymi funkcjami w samym iOSie mają być te związane z rozszerzoną rzeczywistością, ochroną rodzicielską i programami do kontroli naszego zdrowia. Skromnie, jednak nie bez powodu.

źródło: Axios przez 9to5mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu