Polska

Tego w Polsce jeszcze nie było, LEO Express odwiezie Cię pod wskazany adres po podróży

Grzegorz Ułan
14

Konkurencja na rynku przewozów autokarowych jest coraz mocniejsza, nowoczesne autobusy, klimatyzacja i inne udogodnienia, którymi firmy walczą o pasażera. Współpraca i łączenie sił w przypadku Polskiego Busa i FlixBusa również pokazuje, że robi się tu ciasno. Potrzebne są więc nowe usługi, którymi przyciągnie się pasażerów.

Na świetny pomysł wpadł czeski przewoźnik LEO Express, który oprócz oferowanych połączeń autobusowych, niedługo zawita na polskie tory swoimi pociągami na trasie Kraków - Praga.

W swoich połączeniach autobusowych do Krakowa, udostępnili właśnie usługę odbioru i dowozu pasażerów pod wskazanych adres. Inne miasta mają się pojawić w przyszłości, więc i będzie można skorzystać z odbioru spod wskazanego adresu na przystanku początkowym innym niż Kraków.

Jak to działa? Zamawiając bilet na przejazd na dowolnej trasie kończącej się w Krakowie, można domówić usługę D2D, a po zakończonej podróży minibusy odwiozą pasażerów pod wskazany adres na terenie Krakowa. Mieszkańcy Krakowa już mogą zamawiać też usługę odbioru spod domu i dowozu pod sam autobus na dworcu.

Koszt usługi zaczyna się od 15 zł, ale jak podają na stronie jest on elastyczny i uzależniony od liczby pasażerów w autobusie.

Sprawdziłem na ich stronie 4 lokalizacje i na sztywno, ceny wyglądają następująco:

  • Kopiec Kościuszki - 17 zł
  • Zabierzów Business Park - 29 zł
  • Factory Modlniczka - 26 zł
  • Wieliczka - 33 zł

Ceny wydają się rozsądne, oczywiście wychodzi drożej niż komunikacją miejską, ale taniej niż taksówką, więc wydaje mi się, że usługa będzie zyskiwała na popularności, dzięki czemu i jej cena będzie niższa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu