Polska

Czerwone autokary PolskiegoBusa znikną z naszych dróg

Kamil Świtalski
16

Czyżby już wkrótce PolskiBus miał zniknąć z rynku? Nie przejmujcie się jednak — na szczęście nie oznacza to końca tanich  połączeń autokarowych!

PolskiBus zadebiutował na rynku w 2010 roku — i właściwie od startu cieszył się ogromną popularnością. Pula tanich biletów, regularne połączenia, nieustannie rozrastająca się sieć, która z każdym rokiem dociera coraz dalej. Owszem — komfort podróży pozostawia wiele do życzenia, jednak od jakiegoś czasu nareszcie można wybierać miejsca, a za dopłatą zgarnąć te najwygodniejsze. Wieczna pogoń za najlepszymi fotelami tym samym odeszła w zapomnienie. Firma rozwija się naprawdę fajnie — od jakiegoś czasu zdobywa też kolejnych partnerów, co pozwala jej na łączyć dłuższe trasy na jednym bilecie. Czerwonych autobusów na naszych trasach nie brakuje — myślę, że spokojnie można powiedzieć, że firma na stałe zapisała się już w świadomości Polaków. A, jak donosi serwis Fly4Free, PolskiBus wkrótce może zniknąć z naszych tras.

PolskiBus zostanie zastąpiony przez FlixBus?

Póki co wszystko pozostaje w sferze domysłów — a więcej informacji otrzymamy w najbliższy poniedziałek, 18 grudnia. PolskiBus i FlixBus zaplanowali na wtedy konferencję prasową, na której mają przedstawić nową wizję strategicznej współpracy między FlixBusem a PolskiBus.com.

Rozszerzenie dotychczasowej kooperacji obu firm ma na celu rozbudowanie polskiej sieci połączeń FlixBus i zapewnienie polskim klientom najbardziej atrakcyjnej oferty przewozów autokarowych.

Niemiecki przewoźnik coraz śmielej poczyna sobie na Polskim rynku — i coraz częściej można spotkać rzucających się w oczy zielonych pojazdów na naszych drogach. Firma wciąż pozostaje jedną z największych tego typu w Europie. Według nieoficjalnych informacji redakcji Fly4Free, Souter Holdings Poland (właściciele PolskiegoBusa) wcale nie planują w ten sposób zwijać interesu. Chodzi raczej o ujednolicenie brandu po planowanych zmianach. Czerwone autobusy doczekałyby się nowych barw, elektronicznej odprawy, nawigacji dla kierowców, a także systemu monitorowania bezpieczeństwa jazdy. To standardowe wyposażenie FlixBusów. A biorąc pod uwagę rozmiary firmy — pasażerowie mogą na tym naprawdę zyskać. Dużo większa sieć łączonych połączeń, które pozwolą nam się dostać także do mniejszych miejsc — wszystko dzięki wygodnym przesiadkom w obrębie jednej firmy obsługującej całą podróż.

Dużo pytań, na które w poniedziałek poznamy odpowiedzi

Po zaproszeniu na konferencję i rozmowach z pracownikami pojawia się ocean pytań. Czy tak rozpoznawalna marka jak PolskiBus faktycznie w stu procentach zniknie z naszego rynku, a może w jakiejś części uda się zachować branding — przynajmniej lokalnie? Według obecnych informacji — do kwietnia przyszłego roku miałoby po nich nie być śladu.

Największą obawą ze strony klientów wciąż pozostaje cena. Czy połączenie sił PolskiegoBusa z FlixBusem oznaczać będzie koniec ery biletów za złotówkę? Nie ma co gdybać — wszystkie szczegóły zmian poznamy już za kilka dni. Do tego czasu warto uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za... jeszcze więcej połączeń!

Źródło: Fly4Free

Grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu