Gry

Czołgi z World of Tanks robią nieoczekiwany zwrot i nadjeżdżają na PlayStation 4

Paweł Winiarski
Czołgi z World of Tanks robią nieoczekiwany zwrot i nadjeżdżają na PlayStation 4
16

Stało się. Dostępne dotychczas wyłącznie na PC i konsolach Microsoftu World of Tanks pojawi się również na PlayStation 4. Co więcej, zamierza wykorzystać dobrodziejstwa tej platformy. World of Tanks na PlayStation 4 nie będzie po prostu portem wersji z PC-tów. Wargaming zdaje sobie sprawę z tego,...

Stało się. Dostępne dotychczas wyłącznie na PC i konsolach Microsoftu World of Tanks pojawi się również na PlayStation 4. Co więcej, zamierza wykorzystać dobrodziejstwa tej platformy.

World of Tanks na PlayStation 4 nie będzie po prostu portem wersji z PC-tów. Wargaming zdaje sobie sprawę z tego, że sprzęt ma swoje unikalne cechy i ma zamiar je wykorzystać. Gra zrobi użytek z głośnika, panel dotykowy i kolorowy pasek świetlny kontrolera DualShock 4, wspierać będzie również funkcje Share Play i gry zdalnej na PlayStation Vita. Firma obiecuje, że w przypadku PSV otrzymamy sterowanie przystosowane do urządzeń przenośnych. Na określony czas, World of Tanks na PlaySttion 4 otrzyma również dwie nowe mapy na wyłączność.

I na koniec najważniejsze. World of Tanks na PlayStation 4 będzie w pełni darmowe, a do zabawy nie będzie wymagany abonament PlayStation Plus. Jeśli jesteście subskrybentami Plusa otrzymacie natomiast dodatkowe korzyści - na przykład unikatowy czołg z wyjątkowym kamuflażem, trzy dni konta premium i zniżki na zakupy w wirtualnym sklepie WoT.

Gra nie ma jeszcze niestety daty premiery, ale w rozmowie z Wargamingiem dowiedziałem się, że przed końcem roku ma pojawić się wersja beta - będziemy więc mogli przetestować czołgi na PlayStation 4 jeszcze przed oficjalną premierą.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu