Gry

Dwaj bracia tworzą duchowego spadkobiercę Robbo i Boulder Dash. Pomóżmy im dostać się na Steama

PW
Paweł Winiarski
9

Robbo i Boulder Dash to jedne z najważniejszych gier mojej młodości. Ich nie da się podrobić, ale małe i młode polskie studio t.rex.interactive nie kopiuje. W Box Kid Adventures czuć inspirację wymienionymi tytułami, gra prezentuje się na swój sposób uroczo. Bracia walczą właśnie o głosy na Steam Gr...

Robbo i Boulder Dash to jedne z najważniejszych gier mojej młodości. Ich nie da się podrobić, ale małe i młode polskie studio t.rex.interactive nie kopiuje. W Box Kid Adventures czuć inspirację wymienionymi tytułami, gra prezentuje się na swój sposób uroczo. Bracia walczą właśnie o głosy na Steam Greenlight, by dostać się na półki sklepu Valve.

Box Kid Adventures to gra logiczno-zręcznościowa, z widokiem z góry. Gracz wciela się w Box Kida - zabawkę zrobioną z kartonu - podróżując przez zróżnicowane poziomy, pełne groźnych przeciwników i wymagających zagadek.

W erze elektroniki, roboty stały się ulubionymi zabawkami dzieci. Aczkolwiek, młody, ambitny projektant stworzył nową zabawkę. Chłopca. Box Kid'a! Zabawkę stworzoną z kartonu. Zabawkę która miała ożywić świat wyobraźni. Jednakże, jego szef nie był oczarowany tym pomysłem i wyrzucił Box Kid'a przez zsyp na śmieci... Ale czy na pewno taki był powód? Odkryj prawdę, pomagając Box Kid'owi odnaleźć swoje przeznaczenie!

Pokazano również jedną z plansz. Specyficzna oprawa graficzna nie przypomina produkcji ostatnich lat, każe raczej sięgnąć pamięcią do dawnych czasów. Podobnie jak sama rozgrywka, która kojarzy się z PC-towym Rescue Rover czy zręcznościowymi produkcjami z NES-a/Famicona.

Od głosów graczy zależy dalszy los produkcji. Studio nie prosi jednak o pieniądze. Tu liczą się głosy, które pozwolą grze pojawić się w sklepie Steam - na tym właśnie polega Steam Greenlight, czyli program, dzięki któremu niezależni producenci mają szansę dotrzeć ze swoimi grami do szerszego grona odbiorców. Box Kid Adventures z największymi nie powalczy, ale zapowiada się na fajną, relaksującą, a jednocześnie wymagającą chwili zastanowienia się grę. Ja swój głos już oddałem, Wy również możecie.

grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

steam