Cloud

nazwa.pl udostępnia 30-dniowy, darmowy dostęp do swojej usługi Cloud Backup

Piotr Kurek
nazwa.pl udostępnia 30-dniowy, darmowy dostęp do swojej usługi Cloud Backup
0

W ostatnim czasie przekonałem się, jak ważny jest backup danych. Różne zdarzenia losowe, na przykład awaria dysku, często są bolesne i niekiedy nieodwracalne. Dane można wysłać do chmury, np. dzięki usłudze Cloud Backup oferowanej przez nazwa.pl. Najnowsza wersja aplikacji pozwoli na jej darmowe przetestowanie.

Spółka nazwa.pl od jakiegoś czasu udostępnia usługę o nazwie Cloud Backup, która w międzyczasie doczekała się m.in. nowych funkcji podnoszących jeszcze bardziej poziom zabezpieczeń wykonywanych kopii zapasowych. Aby dostać się do nich, haker, oprócz złamania zabezpieczeń na naszym komputerze, musiałby dodatkowo obejść zabezpieczenia serwerów nazwa.pl, na których przechowywany jest nasz backup. A teraz, dzięki kolejnej aktualizacji, z Cloud Backup będziecie mogli skorzystać za darmo, przez miesiąc.

Zobacz też: Cloud Backup – test usługi do wykonywania szyfrowanych kopii zapasowych dla opornych

Udostępniona właśnie aktualizacja ułatwia przetestowanie usługi Cloud Backup przez 30 dni bez ponoszenia kosztów. Cały proces umożliwiający sprawdzenie, czy Cloud Backup spełnia Wasze oczekiwania, trwa bardzo krótko i sprawdza się do kilku prostych czynności: zainstalowania oprogramowania i aktywowania w nim jednym przyciskiem funkcji testowania przez 30 dni. Nie ma tu więc mowy o konieczności rejestracji, podawaniu danych, czy numeru karty kredytowej. Wykonanie kopii zapasowej plików można rozpocząć już po zainstalowaniu oprogramowania Cloud Backup.

30 dni darmowego dostępu do Cloud Backup od nazwa.pl. To wystarczający czas na przetestowanie usługi kopii zapasowej plików w chmurze

Po aktywowaniu wersji testowej aplikacji Cloud Backup, użytkownicy otrzymują dostęp do wszystkich jej funkcjonalności. To między innymi 1 TB miejsca na dysku w chmurze nazwa.pl, możliwość wykonywania kopii zapasowej i odtwarzania z niej plików, czy testowanie szybkości przesyłania plików. Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i nie powinno sprawiać problemów osobom, które nie do końca radzą sobie z komputerami.

Zobacz też: 7 powodów dla których warto robić kopie zapasowe

Nazwa.pl inforuje, że ze względów bezpieczeństwa, niektóre funkcje Cloud Backup wymagają podania w aplikacji jednorazowych kodów udostępnianych w Panelu Klienta nazwa.pl. Chodzi m.in. o możliwość zmiany hasła do szyfrowania danych, czy modyfikowania i usuwania stworzonych wcześniej list plików przesyłanych do chmury. "Funkcje bezpieczeństwa stanowią ochronę na wypadek dostępu do komputera niepowołanych osób, które chciałyby uniemożliwić właścicielowi komputera dostęp do plików zabezpieczonych w chmurze nazwa.pl"

W trakcie trwania okresu próbnego, a także po jego zakończeniu, użytkownicy mają możliwość anonimowego przypisania swojej licencji Cloud Backup do konta w Panelu Klienta nazwa.pl. To pozwoli na ropoczęcie korzystania z usług kopii zapasowych w chmurze na normalnych zasadach — bez potrzeby ponownego przesyłania plików do chmury.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu