Chrome

Ciekawa zagrywka Google – interfejs Chrome OS uruchomimy także na Windows 7

Konrad Kozłowski
Ciekawa zagrywka Google – interfejs Chrome OS uruchomimy także na Windows 7
16

Google nie ogląda się na nieprzychylne opinie wobec Chrome OS i konsekwentnie brnie do przodu. A jest to ciekawa platforma i urządzeń opartych o ten system ciągle przybywa. Google nie skupia się jednak tylko na nich, ponieważ interfejs systemu udostępniany jest także użytkownikom Windwsa. Najpierw "...

Google nie ogląda się na nieprzychylne opinie wobec Chrome OS i konsekwentnie brnie do przodu. A jest to ciekawa platforma i urządzeń opartych o ten system ciągle przybywa. Google nie skupia się jednak tylko na nich, ponieważ interfejs systemu udostępniany jest także użytkownikom Windwsa. Najpierw "ósemki", teraz "siódemki".

Na początku tego roku Google zaserwowało nam stabilne wydanie Chrome oznaczone numerkiem 32. To właśnie wtedy dla użytkowników Windows 8 pojawiła się możliwość sprawdzenia w akcji Chrome OS - uruchomienie odpowiedniego trybu przenosiło nas do interfejsu rodem z tego systemu. Do dyspozycji mieliśmy opcję otwarcia wielu okien przeglądarki, paska (zadan?) z przypiętymi skrótami do aplikacji i stron oraz launchera ukrytego w rogu ekranu.

Na ile taki projekt jest prawdziwie przydatną funkcją, a na ile jedynie ciekawostką i eksperymentem? Google nigdy nie udostępniło żadnych danych na ten temat i szczerze mówiąc ciężko jest sobie wyobrazić kogoś posiadającego komputer z Windowsem, a świadomie decydującego się na korzystanie z tego środowiska. Nie można jednak zaprzeczyć, że w ten sposób Google umożliwia nam zasmakować tego, jak wygląda praca/rozrywka z Chrome OS, a to może przecież zaskutkować zakupem Chromebooka czy Chromeboxa.

Najnowsze wydanie Chrome'a w wersji Canary otwiera tę możliwość także dla użytkowników Windows 7 - mającego największy udział w rynku z rodziny systemów Windows. Jest to to samo środowisko, które do niedawna zarezerwowane było dla posiadaczy Windows 8. Jeżeli jesteście ciekawi tego jak działa Chrome OS to w większym stopniu możecie przekonać się instalując wydanie Canary Chrome'a (instaluje się obok stabilnej wersji Chrome, nie zastępując jej).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu