Ciekawe strony

Chroń nasze środowisko, podpisuj i wysyłaj dokumenty online

Grzegorz Ułan
Chroń nasze środowisko, podpisuj i wysyłaj dokumenty online
10

Podpis elektroniczny nie jest jeszcze powszechnie stosowany w naszej korespondencji. Powodów jest kilka, najczęściej są to opłaty związane z nabyciem takiego podpisu i zakupem potrzebnego sprzętu do odczytu. Również siła przyzwyczajenia - drukowanie, podpisywanie i wysyłanie Pocztą Polską. O...

Podpis elektroniczny nie jest jeszcze powszechnie stosowany w naszej korespondencji. Powodów jest kilka, najczęściej są to opłaty związane z nabyciem takiego podpisu i zakupem potrzebnego sprzętu do odczytu. Również siła przyzwyczajenia - drukowanie, podpisywanie i wysyłanie Pocztą Polską.

Ostatnio jednak dopuszczalne już jest wysyłanie, nawet w korporacjach, duplikatów faktur w pdf-ie, drogą elektroniczną.
Teraz dodatkowo, dzięki serwisowi SignNow możemy również przesyłać różnego rodzaju inne dokumenty swoim kontrahentom, ze swoim podpisem.

Jak to działa? Po założeniu konta w serwisie, możemy wstępnie przesłać swój podpis, zeskanowaną pieczątkę, zdjęcie czy cokolwiek innego czym chcemy identyfikować nasze dokumenty.

Ewentualnie, można to też zrobić już w samym dokumencie, który przesyłamy na swoje konto w serwisie.

Może to być nasz zeskanowany podpis z komputera, można też podpisać samemu, za pomocą myszki bądź też przy użyciu edytora tekstu, jednak dostępna czcionka nie obsługuje polskich znaków.

Tak podpisany dokument, możemy wysłać teraz emailem. Odbiorców może być kilku. Po wprowadzeniu adresów, hasła do pliku i ewentualnie z krótką notatką, zatwierdzamy dokument.

Teraz pozostaje już tylko czekać, aż wszyscy odbiorcy zatwierdzą ten dokument. Po zatwierdzeniu otrzymamy na email już gotowy dokument z certyfikatem autentyczności zawierającym informację kto, kiedy i z jakiego adresu IP, zatwierdził ten dokument. Każdy z uczestników tej korespondencji ma pewność, iż to jest taki sam jak u innych, autentyczny i niepowtarzalny dokument.

Oczywiście, serwis może mieć zastosowanie w przesyłaniu prostych dokumentów, nie oznaczonych klauzulą ściśle tajne:), pomiędzy stałymi naszymi kontrahentami.
Mamy też, przy okazji, poczucie spełnienia społecznego obowiązku wpływania na ochronę środowiska:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu