Ciekawe strony

Szukasz pracy, pracownika z rekomendacji? Ten serwis ma to ułatwić

Grzegorz Ułan
Szukasz pracy, pracownika z rekomendacji? Ten serwis ma to ułatwić
11

Każdy z Was, szukając już kiedyś pracy, spotkał się z wieloma ogłoszeniami typu widmo - pracownik już jest, ale ogłoszenie musimy puścić. Często tak jest, iż pracodawca szuka pracownika najpierw wśród znajomych lub polecanych przez nich osób. Serwis reference.me powstał po to, by ułatwić znalezienie...

Każdy z Was, szukając już kiedyś pracy, spotkał się z wieloma ogłoszeniami typu widmo - pracownik już jest, ale ogłoszenie musimy puścić. Często tak jest, iż pracodawca szuka pracownika najpierw wśród znajomych lub polecanych przez nich osób. Serwis reference.me powstał po to, by ułatwić znalezienie właściwego pracownika jak i by umożliwić znalezienie właściwej dla siebie, swoich umiejętności, pracy, szukającym takowej.

Jak to działa? Po założeniu konta, tylko poprzez autoryzację naszym kontem na Gmailu lub Facebooku, serwis przeskanuje naszą listę kontaktów, proponując dodanie ich do swojej zaufanej sieci.

W własnym profilu możemy podać historię swojego zatrudnienia, osiągnięcia, umiejętności i zaufane sieci do których należymy. Widzimy też na bieżąco ile osób dodaje nas oraz ile osób dodaliśmy my do swojej sieci.

Szukając pracownika wśród swoich kontaktów możemy dokładnie określić kogo szukamy i wprowadzić odpowiedni filtr wyświetlania.

Jeżeli nie znajdziemy go przeszukując listę znajomych, możemy rozpocząć poszukiwania "na zewnątrz", polegając na rekomendacjach innych użytkowników serwisu.

W tym miejscu, możemy również polecać znane sobie osoby, spełniające kryteria użytkowników poszukujących specjalistów w danej dziedzinie.

Serwis jest przygotowany starannie, wykonanie i wrażenia wizualne jak najbardziej przemawiają na plus dla tego projektu. Czy ma szanse powodzenia i zaistnienia na rynku? Wydaje mi się, iż po stworzeniu wokół serwisu znacznej społeczności i rozbudowaniu systemu rekomendacji to powinno się udać, również na naszym rynku. Brakuje takiego serwisu, nastawionego głównie na pokazanie szerszej społeczności swoich umiejętności i dokonań, w wyniku czego ułatwienie kontaktu do siebie pracodawców lub osób, poszukujących do swoich projektów takich osób jak my, będących specjalistami w danych dziedzinach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu