Ciekawe strony

Znasz CSS albo HTML 5? Treehouse zapłaci za naukę innych internautów online

Michał Majchrzycki
Znasz CSS albo HTML 5? Treehouse zapłaci za naukę innych internautów online
7

Na ciekawy sposób nauki programowania wpadli założyciele nowego startupa - Treehouse. To serwis, który umożliwia łatwą i przyjemną naukę tworzenia aplikacji webowych, stron internetowych czy programów i gier na mobilną platformę iOS. Uczyć może się każdy - tak samo wykładać najnowsze technologie....

Na ciekawy sposób nauki programowania wpadli założyciele nowego startupa - Treehouse. To serwis, który umożliwia łatwą i przyjemną naukę tworzenia aplikacji webowych, stron internetowych czy programów i gier na mobilną platformę iOS. Uczyć może się każdy - tak samo wykładać najnowsze technologie.

Podobnych rozwiązań w internecie znajdziemy całkiem sporo. Codeacademy, Lynda czy buzztouch nauczą nas w prosty sposób tworzenia aplikacji dla Androida, iOS czy projektowania rozwiązań na inne platformy. Czym zatem różni się od nich Treehouse? Przede wszystkim dużą liczbą tematów i zagadnień, a także pomysłem na wypłacanie wynagrodzeń dla internetowych nauczycieli. Oprócz HTML 5 czy JavaScriptu możemy rozpocząć ogólne podstawy programowania, nauczyć się estetyki w projektowaniu aplikacji (Aesthetic Foundations) czy odkryć najważniejsze zadania dla osób tworzących strony internetowe (Technology Foundations).

Treehouse oferuje materiały tekstowe, grafiki, klipy wideo, samouczki, a także quizy czy proste gry, które pomogą w rozwinięciu zdolności i nauce programowania. Oczywiście, nie zastąpią one solidnej nauki, ale mogą okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby podszkolić się lub też zdobyć podstawy w interesujących je dziedzinach. W dodatku, jak zwykle, nic nie jest za darmo.

Za naukę przyjdzie nam zapłacić - w ciągu 6 miesięcy za poznanie podstaw programowania na iOS zapłacimy 150 dolarów. Zdaniem współzałożyciela Treehouse, Ryana Carsona, to i tak niewygórowana kwota. W końcu, za pełnoprawne studia, na których można nauczyć się programowania, przyjdzie nam wydać znacznie więcej pieniędzy i spędzić dużo więcej czasu. Dlaczego zatem nie skorzystać z tańszej, a zarazem krótszej alternatywy?

Treehouse ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Płaci za nauczanie. Oferta skierowana jest dla osób, które chciałyby dorobić sobie pracą zdalną, przygotowując kursy i szkolenia. Zdaniem Carsona jest to świetne rozwiązanie dla informatyków i pasjonatów, którzy nie zarabiają najlepiej w pracy i chcieliby w prosty sposób powiększyć swój miesięczny budżet. Obecnie liczba pracowników Treehouse jest jeszcze niewielka (a co za tym idzie, także samych kursów), być może jednak wraz ze wzrostem popularności usługi zaczną pojawiać się kolejne szkolenia online.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu