Chrome

Dzięki Chrome strony internetowe będą mogły nas bombardować powiadomieniami [prasówka]

9

Wersja beta przeglądarki Chrome nosząca numerek 42 wprowadza do programu nowy mechanizm - powiadomienia push. Co to oznacza? Otóż niebawem możemy zostać torpedowani komunikatami ze stron www. Oby tylko nie były to wyłącznie reklamowe komunikaty. Chrome obsługuje powiadomienia push Powiadomieni...

Wersja beta przeglądarki Chrome nosząca numerek 42 wprowadza do programu nowy mechanizm - powiadomienia push. Co to oznacza? Otóż niebawem możemy zostać torpedowani komunikatami ze stron www. Oby tylko nie były to wyłącznie reklamowe komunikaty.

Chrome obsługuje powiadomienia push

Powiadomienia push trafiają do Chrome w postaci dwóch API, które wykorzystać mogą twórcy stron www. Rozwiązanie to pozwala stronie internetowej na wysyłanie do nas powiadomień nawet w sytuacji, gdy przeglądarka jest zamknięta. Otrzymamy je wówczas w momencie, gdy uruchomimy Chrome. Na szczęście nie jesteśmy skazani na komunikaty ze stron - możemy je wyłączyć dla każdej witryny z osobna. Warto dodać, że Chrome do tej pory już obsługiwał powiadomienia ze stron www, ale działały one jedynie w czasie, gdy użytkownik miał otwartą kartę z daną stroną.

Oto lista zmian w Androidzie 5.1

Google udostępnił pełny changelog zawierający zmiany, jakie zostały wprowadzone w Androidzie 5.1 w stosunku do wersji 5.0.2. Łącznie jest to ponad 14,6 tys. różnego rodzaju modyfikacji w kodzie. Pełną listę można znaleźć na tej stronie. Jednocześnie Android 5.1 trafił już do źródeł AOSP, zatem możemy się spodziewać, że niebawem wykorzystają go twórcy niezależnych modyfikacji, jak chociażby CyanogenMod.

Wunderlist po dużych zmianach

Jakiś czas temu pisałem o dużych zmianach, jakie przygotowują twórcy aplikacji do zarządzania zadaniami Wunderlist. Udało się właśnie zrealizować część z nich. Do Google Play i AppStore trafiły nowe wersje aplikacji wyposażone w obsługę folderów, w których grupować możemy nasze listy zadań, a także przycisk szybkiego tworzenia nowych pozycji. Jednocześnie wersja aplikacji dla Androida doczekała się redesignu i teraz wykorzystuje elementy interfejsu Material Design.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromeWunderlistAndroid 5.1