Google

Chromecast coraz bliżej Polski? Na to wygląda!

Konrad Kozłowski
Chromecast coraz bliżej Polski? Na to wygląda!
6

Naprawdę chciałbym wkrótce przeczytać oficjalną wiadomość o pojawieniu się w oficjalnej sprzedaży Google Chromecast nad Wisłą. Sam już posiadam to akcesorium i wiem, jakie możliwości oferuje. W związku z tym oczekuję tylko na pojawienie się wsparcia dla Chromecast w polskich usługach VOD. I takowe n...

Naprawdę chciałbym wkrótce przeczytać oficjalną wiadomość o pojawieniu się w oficjalnej sprzedaży Google Chromecast nad Wisłą. Sam już posiadam to akcesorium i wiem, jakie możliwości oferuje. W związku z tym oczekuję tylko na pojawienie się wsparcia dla Chromecast w polskich usługach VOD. I takowe najprawdopodobniej wkrótce dodane zostanie w HBO Go.

Kilkanaście dni temu opublikowaliśmy kolejny tekst z cyklu "10 pytań do...", w którym dopytywaliśmy HBO Polska między innymi o dodanie do usługi HBO Go wsparcia dla Chromecast:

Dlaczego pomijacie takie urządzenia jak Apple TV czy Chromecast, będące idealnymi przykładami tego, jak w najlepszy możliwy sposób można uzyskać dostęp do zasobów Waszej usługi? Amerykańskie aplikacje wspierają nie tylko te dwa urządzenia, a my nie możemy doczekać się obsługi ani jednego z nich.

Obecnie Chromecast nie jest oficjalnie dostępny na polskim rynku. W przypadku Apple TV serwis HBO GO jest dostępny poprzez funkcję AirPlay. Niezależnie pracujemy nad wprowadzeniem aplikacji na oba te urządzenia.

Po raz kolejny usłyszeliśmy więc zapewnienia odnośnie prowadzonych prac i zapowiedzi udostępniania dedykowanych Apple TV i Chromecastowi aplikacji. Trudno ocenić, która z nich mogłaby się pojawić najpierw, ale być może więcej szczęścia będą mieli (potencjalni) użytkownicy Chromecasta. Wczorajszego wieczora przy uruchomieniu kolejnego odcinka The Sopranos zauważyłem, że wśród ikonek ustawień pojawiła się zupełnie nowa, przypominająca tą, z której korzystam w innych aplikacjach w celu przekazania streamu do Chromecasta. Niestety, jest ona na ten moment nieaktywna.

Jak zostało to zaznaczone, bez oficjalnego wejścia Chromecast do Polski nie mamy co liczyć na dodanie wsparcia dla gadżetu Google w polskim HBO Go. Można więc sądzić, że premiera Chromecast w naszym kraju zbliża się wielkimi krokami i już od dnia pierwszego oferowane będzie wsparcie w jednej z popularniejszych usług VOD, czyli HBO Go. Nie ukrywam, że taka wiadomość niezwykle by mnie ucieszyła. I domyślam się, że nie tylko mnie. Byłoby to też dowodem na to, że obietnice HBO nie są bez pokrycia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleHBO GOhboChromecast