Sztuczna Inteligencja

Jakby to Chat GPT robił nasze zestawienia ofert telekomów, to tak by wyglądały

Grzegorz Ułan
Jakby to Chat GPT robił nasze zestawienia ofert telekomów, to tak by wyglądały
11

Dziś będzie nietypowe zestawienie ofert naszych telekomów - zwykle ja je dla Was przygotowuje na Antyweb, tym razem zrobi to za mnie Chat GPT, a to przy okazji pojawienia się w Microsoft Edge - Bing AI, które to oparte jest o model GPT.

Nie no żartuje - razem go zrobimy, bo aktualnie sztuczna inteligencja ma z tym daleko idący problem, przynajmmniej w naszym kraju. No ale, że wyszło ciekawie, momentami śmiesznie - postanowiłem się z Wami tym podzielić.


Zadanie jakie dałem do wykonania na Chat GPT polegało na przygotowaniu artykułu na temat najlepszych ofert na abonament komórkowy w Orange, Play, Plus i T-Mobile. Jak widać, dla ułatwienia wskazałem od razu operatorów, a co z tego wyszło? Zobaczmy.

Zaczyna się dobrze, obiecująco i zachęcająco, a więc wstęp wyglądałby tak:

Wstęp: W tym artykule przedstawimy najlepsze oferty na abonament komórkowy w czterech największych sieciach w Polsce: Orange, Play, Plus i T-Mobile. Porównamy ceny, ilość danych i minut oraz dodatkowe korzyści związane z wybraniem danej oferty.

Sam bym tego lepiej nie napisał, ale przejdźmy już do samych ofert naszych telekomów. Chat GPT zaczął od Orange i tak ją opisał:

Rozwinięcie:

- Orange: Oferta Orange Love to pakiet łączący abonament komórkowy z internetem domowym i telewizją. Za 69 zł miesięcznie można otrzymać nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 20 GB danych w telefonie oraz do 300 Mb/s internetu światłowodowego i ponad 100 kanałów telewizyjnych. Dodatkowo można skorzystać z usług takich jak Netflix, HBO GO czy Deezer za darmo lub w promocyjnej cenie.

W polskiej sieci wiele jest artykułów na temat ofert na abonament komórkowy, również na Antyweb i również nasz serwis pojawił się w źródłach Chatu GPT, ale i tak wybór padł na pierwszy lepszy, w którym pojawiło się słowo abonament komórkowy, a w którym to opisano usługę ofert łączonych Orange Love i do tego mocno nieaktualnych.


Prawdopodobnie chodzi o pakiet Standard, gdzie dostępny jest abonament komórkowy z internetem z limitem prędkości do 300 Mb/s oraz z telewizją. Jednak cena 69 zł była dostępna w Orange Love na start usługi w 2017 roku i miała inną zawartość.

Wyraźnie widać, iż Chat GPT korzysta tu z mocno nieaktualnych danych i w ogóle się tym nie przejmuje - w przypadku dodatkowych usług, a w szczególności darmowego Deeer, który to w ofercie Orange dostępny był w… 2012 roku. W połączeniu z Netfliksem pokazuje to, że to taki mix i zlepek informacji znalezionych w różnych artykułach - mniej lub bardziej aktualnych.

- Play: Oferta Play Now to abonament komórkowy z dostępem do ponad 100 serwisów streamingowych bez zużywania danych. Za 50 zł miesięcznie można mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 10 GB danych w telefonie oraz oglądać filmy, seriale, muzykę czy gry bez ograniczeń . Dodatkowo można dostać rabat na smartfony lub tablety przy podpisaniu umowy na dłuższy okres.

Według mojej wiedzy, PlayNOW to od początku usługa typowo telewizyjna - taka internetowa kablówka, Chat GPT jednak uważa, iż jest abonament komórkowy z dostępem do ponad 100 serwisów streamingowych. Kosztuje on do tego 50 zł i zawiera limit transferu danych na poziomie 10 GB w miesiącu.


To cena i zawartość abonamentu Play Solo M, ale sprzed 5 czerwca 2019 roku (więcej o tym w tym wpisie) - w tym dniu nastąpiła podwyżka w tym planie właśnie z 50 zł do 55 zł oraz powiększono transfer danych z 10 GB do 20 GB. No i jest tu już pakiet telewizyjny PlayNOW, stąd może dobranie nazwy tej usługi do abonamentu komórkowego.

- Plus: Oferta Plus Platinium to abonament komórkowy z największą ilością danych na rynku. Za 80 zł miesięcznie można mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz aż 200 GB danych w telefonie. Dodatkowo można korzystać z usług takich jak Spotify Premium czy Canal+ online za darmo przez pierwsze trzy miesiące.

W Plusie natomiast mamy kolejną bzdurę - nigdy w ofercie tego operatora nie było takiego abonamentu komórkowego, zresztą dopiero od obecnego roku Plus w ogóle zaczął nazywać swoje plany abonamentowe. Nigdy też Plus nie miał abonamentu komórkowego z limitem 200 GB - w 2021 było to maksymalnie 150 GB, rok temu 240 GB, a w tym roku 250 GB.

- T-Mobile: Oferta T-Mobile Bez Limitu to abonament komórkowy z nielimitowanymi danymi w telefonie. Za 60 zł miesięcznie można mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz surfować po internecie bez obaw o limit. Dodatkowo można skorzystać z usług takich jak Amazon Prime Video czy Audioteka za darmo przez pierwsze trzy miesiące.

Chyba najbliższej prawdy był Chat GPT w przypadku oferty T-Mobile. Od roku w T-Mobile jest oferta na abonament komórkowy z nielimitowanym w dane internetem. Jednak ma inną nazwę i od samego początku kosztuje niezmiennie 65 zł. Pojawiła się tu też doklejka o Amazon Prime Video, który był w ofercie T-Mobile w 2020 roku, a z kolei Audioteka w 2015.

Jak widać, proste wydawać by się mogło zadanie - każdego miesiąca pojawia się kilka artykułów z aktualnymi zestawieniami ofert - przerosło Chat GPT, który to zaserwował nam zlepek nieprawdziwych lub mocno nieaktualnych informacji o nich.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu