Telekomy

Kolejna po Orange podwyżka. Play ogłasza swoją nową ofertę na abonament

Grzegorz Ułan
Kolejna po Orange podwyżka. Play ogłasza swoją nową ofertę na abonament
63

Przyznam, że chyba pierwszy raz, tak po cichu i niespodziewanie Play ogłasza nową ofertę na abonament. Trudno się dziwić, wiadomości nie są najlepsze, będzie więcej GB, ale za większe pieniądze.

Do tej pory klienci Play mogli korzystać z trzech planów taryfowych - PLAY SOLO S, PLAY SOLO M i PLAY SOLO L, kosztujących odpowiednio 30, 50 i 60 zł, a w których to można było korzystać z transferu danych na poziomie 5 GB, 10 GB i 30 GB. Podobnie się to rozkładało w ofercie DUET czy RODZINA. Od piątku oferta ta ulegnie zmianie, w każdym planie do dyspozycji będzie więcej gigabajtów, ale za wyższą cenę.

Teraz, w nowych abonamentach S, M i L dostępnych będzie 7 GB, 20 GB i 35 GB za odpowiednio 35,00 zł, 55,00 zł i 70 zł, czyli w dwóch pierwszych planach podwyżka podobna do tej w Orange, a w ostatnim, najdroższym planie Play podniósł cenę o 10 zł.

Jean Marc Harion prezes PLAY:

Zmienia się sposób korzystania z urządzeń mobilnych, stale rośnie zapotrzebowanie na szybki Internet wysokiej jakości i użytkownicy wykorzystują coraz więcej danych. PLAY wprost odpowiada na te ewoluujące preferencje konsumentów pod kątem sieciowym oraz ofertowym. Już od wielu miesięcy PLAY jest numerem 1 w rankingu speedtest.pl, zapewniając swoim użytkownikom średnią prędkość Internetu mobilnego we własnej sieci na poziomie 24,37 Mb/s w kwietniu. A teraz, chcąc zapewnić klientom jak najlepsze doświadczenie naszej sieci wprowadzamy większe pakiety danych. Stąd też zupełnie nowa oferta PLAY HOMEBOX – superszybki Internet w telefonie dla każdego i dodatkowa karta SIM z Internetem do domu, do tabletu lub innych urządzeń wedle indywidualnych potrzeb.

Nowością jest tu też nowy plan taryfowy PLAY HOMEBOX, który kosztuje 75,00 zł (tyle, ile najdroższy w Orange), również mamy tu 35 GB transferu danych, ale i dodatkową kartę SIM, która możemy włożyć do routera mobilnego WiFi i korzystać z internetu w domu z limitem 150 GB transferu danych. To nawet korzystna oferta, co do podwyżki... cóż tanio już było, rosną wydatki operatorów, czeka ich wdrożenie nowej technologii 5G, aukcje nowych częstotliwości, można się było spodziewać więc takiego kroku. Prawdopodobnie niedługo usłyszymy też o nowej ofercie Plusa i T-Mobile.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu