Gry

Oto, ile wynosiły wynagrodzenia w CD Projekt za 2021 rok

Kacper Cembrowski
Oto, ile wynosiły wynagrodzenia w CD Projekt za 2021 rok
41

CD Projekt Red nie radzi sobie tak źle po premierze Cyberpunka 2077, jak wielu osobom może się wydawać.

Cyberpunk, pomimo falstartu, dobiegł do mety

Napisać, że Cyberpunk 2077 zaliczył spory falstart i przebył dość wyboistą drogę, to jak nic nie napisać. Wielka premiera, która okazała się sporym zawodem i mimo wszystko klapą na konsolach starej generacji - co prawda na mocniejszych pecetach, PlayStation 5 i Xbox Series X tytuł nie działał tak źle, mimo wszystko niesmak pozostał.

Mimo wszystko, Cyberpunka z pewnością nie można nazwać niewypałem. Gra cieszyła się sporym wzięciem, co udowodniły niedawne wyniki sprzedażowe podane przez polską firmę. Najnowsza gra twórców Wiedźmina 3: Dziki Gon sprzedała się bowiem w 18 milionach kopii - dla porównania, trzecia część przygód Geralta z Rivii sprzedała się w ilości 28 milionów kopii. Co prawda w przypadku Cyberpunka widać, że najwięcej sztuk rozeszło się przy samej premierze, bowiem w 2020 roku sprzedano niemal 14 milionów - a w 2021 zaledwie 4 miliony. Niemniej jednak, jest to zadowalający wynik.

Podobnie dobrze jest w kwestii zarobkowej. Analitycy mylili się ze swoimi sceptycznymi prognozami, gdyż jak ogłosili Redzi, przychód spółki uplasował się na poziomie 888 milionów zł, a zysk - 209 milionów zł.

Premie w 2021 roku - Redzi mają powody do dumy

Premia roczna wypłacona w 2021 roku została przyznana Zarządowi w oparciu o skonsolidowany zysk netto osiągnięty w 2020 roku. Wypłata w 2021 jest związana z cyklem raportowania spółek giełdowych i publikacją raportu rocznego Grupy CD PROJEKT za 2020 rok w kwietniu 2021 roku. CD Projekt informuje, że wynagrodzenie stałe Zarządu wraz z wynagrodzeniem zmiennym za 2021 roku wyniosło łącznie 22,3 miliona zł, co stanowi 10,7% zysku netto Grupy.

Co jednak istotne, premia roczna za 2020 rok wypłacona w 2021 nie jest premią za sprzedaż Cyberpunka. Od lat jest ona oparta o wypracowany skonsolidowany zysk netto Grupy CD PROJEKT.

Next-gen update do Wiedźmina 3, całkowicie nowy wpis w serii i dodatki do Cyberpunka - przyszłość maluje się znakomicie

Firma w tej chwili skupia się na wydaniu aktualizacji na konsole nowej generacji dla Wiedźmina 3: Dziki Gon - data premiery została opóźniona ze względu na zerwanie współpracy z rosyjskim studiem. Teraz zajmie się tym wewnętrzny zespół deweloperski, o czym dokładnie informował Piotr Kurek.

W tym samym czasie Redzi rozpoczęli współpracę z Epic Games, na łamach której powstanie całkowicie nowy Wiedźmin na silniku Unreal Engine 5. Warto również pamiętać, że Cyberpunk 2077, który został już solidnie połatany, ma doczekać się mnóstwa nowej zawartości. CD Projekt zatem nie zwalnia - i bardzo dobrze.

AKTUALIZACJA: Dzisiaj (tj. 11.05.2022) z redakcją Antyweb skontaktował się przedstawiciel CD Projekt Red. Okazało się, że przywołane poprzednio źródło było pełne błędów i nieścisłości, w związku z tym wszelkie informacje dotyczące premii zostały zaktualizowane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu