Gry

Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt Red i założył własne studio. Poznajcie Rebel Wolves

Kacper Cembrowski
Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt Red i założył własne studio. Poznajcie Rebel Wolves
2

Były członek zespołu CD Projekt Red zapowiedział własne studio o nazwie Rebel Wolves. Konrad Tomaszkiewicz, reżyser Wiedźmina 3, odszedł z polskiej firmy w zeszłym roku. Nie jest to jednak koniec przygody z branżą gier wideo.

Tomaszkiewicz opuścił szeregi CD Projektu w zeszłym roku, co niosło za sobą sporo kontrowersji. Na tym nie kończy jednak swojej przygody z game devem, a wręcz przeciwnie - plany Rebel Wolves są wielkie. Mężczyzna w wywiadzie dla GamesIndustry.biz przyznał, że jego nowe studio będzie miało bardziej eksperymentalne podejście do branży:

Chcemy eksperymentować, przekraczać granice, odkrywać nowe sposoby opowiadania historii w grach wideo. Czuliśmy, że założenie nowej firmy, w której wszyscy możemy dyktować warunki, da nam swobodę podejmowania niezbędnego ryzyka, aby zrealizować te ambicje. […] Aby tworzyć świetne gry, trzeba zebrać utalentowanych, zmotywowanych ludzi i dać im przestrzeń do rozwoju, eksperymentowania i kreatywnego myślenia.

Obecnie ekipa Tomaszkiewicza liczy 12 osób, chociaż mężczyzna planuje rozszerzyć szeregi do 80 pracowników. Były członek zespołu CD Projekt Red przyznał, że będą działać całkowicie inaczej niż jego wcześniejszy pracodawca - twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 działają na określonych IP, lecz Rebel Wolves chce tworzyć całkowicie nowe IP, które będzie dostosowane pod pomysły i potrzeby studia - jak dumnie twierdzi Tomaszkiewicz, zespół stworzy "świętego Graala gier RPG".

Konrad Tomaszkiewicz bardzo niechętnie poruszał temat swojego odejścia z CD Projekt Red. W zeszłym roku było sporo podejrzeń, jakoby mężczyzna zastraszał członków zespołu w miejscu pracy i chociaż ostatecznie został oczyszczony z zarzutów, nadal zrezygnował z posady, przyznając, że jego styl zarządzania stworzył „złą krew” w firmie. Pozostaje mieć nadzieję, że atmosfera w Rebel Wolves będzie sprzyjająca dla całej ekipy.

Były pracowników Redów poruszył również gorący ostatnimi czasy temat NFT. Polak przyznał jednak, że nie planuje tworzyć wirtualnych tokenów ze swoim nowym studiem deweloperskim.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu