Sony

Bond używa tylko najlepszego sprzętu - dlatego właśnie zrezygnuje ze smartfonów Sony

Jakub Szczęsny
Bond używa tylko najlepszego sprzętu - dlatego właśnie zrezygnuje ze smartfonów Sony
79

Sony dostał bardzo mocnego kopniaka zarówno od samego Daniela Craiga, jak i reżysera najnowszego filmu o przygodach agenta 007 - Sama Mendesa. Sony, tradycyjnie już zaprosił gwiazdora do współpracy, w ramach której Bond miałby pokazywać się na ekranie z urządzeniem japońskiego producenta. Craigowi o...

Sony dostał bardzo mocnego kopniaka zarówno od samego Daniela Craiga, jak i reżysera najnowszego filmu o przygodach agenta 007 - Sama Mendesa. Sony, tradycyjnie już zaprosił gwiazdora do współpracy, w ramach której Bond miałby pokazywać się na ekranie z urządzeniem japońskiego producenta. Craigowi oferowano 5 milionów dolarów za tę akcję promocyjną, lecz bazując na mailach, które wyciekły do Internetu - aktor oraz reżyser stwierdzili, że agent 007 korzysta tylko z najlepszego sprzętu i nie skorzysta z oferty Sony.

Filmy - szczególnie takie jak seria przygód słynnego agenta wywiadu MI6 to świetne okazje do promowania swoich produktów. W przypadku agenta 007 ma to o tyle większe znaczenie, że jest on znany z "gadżeciarstwa". Główny bohater niejednokrotnie korzysta z bardzo wymyślnych urządzeń, które pomagają mu w wykonaniu powierzonych mu misji. Nie gardzi także ekskluzywnymi samochodami - w większości filmów opowiadających jego przygody pojawiły się auta Aston Martina. Wśród "szczęśliwców" znalazły się m. in pojazdy od Volvo (S40 - Quantum of Solace) oraz Forda (Mondeo MK IV - Casino Royale, LTD - Zabójczy widok, Galaxie 500 / Mustang - Diamenty są wieczne).

Nic więc dziwnego, że Sony po wcześniejszych epizodach współpracy z Craigiem zwróciło się do niego ponownie. I takiej odpowiedzi raczej się nie spodziewano. Niekoniecznie musiało chodzić w tej sprawie o fakt jakichkolwiek wad smartfonów od Sony. Jak wynika z korespondencji opublikowanej przez WikiLeaks, mogła to byś subtelna wzmianka o tym, że jest firma, która płaci znacznie więcej. I jak się okazuje, w gronie zainteresowanych współpracą znalazł się Samsung, który oprócz 5 milionów dolarów dla aktora oferował jeszcze 50 milionów na promocję filmu (zapewne takiej, w której pojawiłby się także koreański telefon). Tę propozycję również odrzucono i nie wiadomo jeszcze jaki duet zobaczymy na wielkich ekranach.

Trudno mi oceniać, jakiego telefonu używać będzie Bond w Spectre. Może okazać się, że w filmie najzwyczajniej nie wystąpi żaden smartfon. Pewne jest jednak to, że maniacy motoryzacji nie będą zawiedzeni. Z trailerów wynika, iż w filmie zobaczymy między innymi przepięknego Aston Martina DB10, a także majestatycznego Range Rovera Sport.

Grafika: 1

Źródło: Business Insider / WikiLeaks

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SonyXperiahotmobilexperia z4