Sony

Podkręca się atmosfera wokół Xperii Z5 - premiera już we wrześniu?

Jakub Szczęsny
11

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Xperia Z4, która trafiła jedynie na rynek japoński jest "zaledwie przystawką" do kolejnej próby zawojowania rynku mobilnego przez Sony. Cokolwiek kombinuje rozrywkowy gigant, ma to być wielkie, mocne i wreszcie... nowe. Konia z rzędem temu, kto wskaże jakieś poważne różni...

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Xperia Z4, która trafiła jedynie na rynek japoński jest "zaledwie przystawką" do kolejnej próby zawojowania rynku mobilnego przez Sony. Cokolwiek kombinuje rozrywkowy gigant, ma to być wielkie, mocne i wreszcie... nowe. Konia z rzędem temu, kto wskaże jakieś poważne różnice między kolejnymi flagowcami Sony - wtórność w tym przypadku biła po oczach.

Jeśli wierzyć zapewnieniom Sony, a nie wierzyć nie ma powodu, to kolejna generacja będzie swego rodzaju rewolucją w rodzinie Xperia. Jaki będzie efekt "nowego" w portfolio producenta zobaczymy za kilka miesięcy. Wiele wskazuje na to, że może się to stać już całkiem niebawem, według najnowszych doniesień Xperia Z5 ma być wydana we wrześniu.

Informacje pojawiły się na chińskim portalu społecznościowym Weibo, gdzie nie dość, że zrobiono zdjęcie rzekomej części obudowy nadchodzącego flagowca i dołożono opis specyfikacji, której użyje Sony dla nowego urządzenia. Ta zapowiada się raczej przewidywalnie. Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM i ulepszona, tylna kamera. Ta z przodu ma zostać nietknięta w stosunku do modelu Z4.

Oczywiście na zdjęciu kompletnie nie widać, jak miałby wyglądać flagowiec od Sony. Zdjęcie nie dość, że jest rozmazane, to w dodatku prezentuje taką część telefonu, po której wywnioskować można równie wiele, jak i mało. Co bardzo ciekawe, kolejny flagowiec od Sony ma ponadto wykorzystywać czytnik biometryczny Qualcomma - Sense ID, a także nowy standard USB typu C.

Grafika: 1, 2

Źródło: Weibo / Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu