Motoryzacja

BMW zdalnie zamknęło samochód... ze złodziejem w środku [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
BMW zdalnie zamknęło samochód... ze złodziejem w środku [prasówka]
14

Czasami oddanie dużej swobody producentowi samochodu, który kupiliśmy, może mieć swoje dobre strony. Przekonał się o tym posiadacz skradzionego BMW.

BMW złapało złodzieja

Okazja czyni złodzieja - tak też się stało z BMW 550i, które ktoś zostawił z kluczykiem w środku. Samochód udało się zaskakująco szybko odzyskać. Policja uzyskała od BMW informacje o aktualnym położeniu auta, a następnie sam producent dokonał jego zdalnej blokady. Co szczególnie ciekawe, złodziej usłyszał z głośników wewnątrz komunikat: "I'm not locked here with you, you're locked here with me". Sprawca został zatrzymany nie tylko za kradzież auta, ale również za posiadanie narkotyków.

Podejrzewam, że nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o takiej sytuacji. Coraz silniejsza komputeryzacja aut, a także powoływanie do życia scentralizowanych systemów służących do zdalnego uzyskania dostępu do nich stwarza szereg możliwości w przypadku kradzieży.  Jest jednak też druga strona medalu - co w sytuacji, gdy dostęp do tych systemów uzyska ktoś niepowołany?

CyanogenMod 14.1 dla Nexusa 5 i innych

Posiadacze Nexusów 5, LG G Padów 7, Moto X Pure i kilku innych modeli mogą zainstalować Androida 7.1 Nougat. A właściwie CyanogenModa 14.1, który na tejże wersji systemu bazuje. Buildy są już dostępne w kanale nightly, a więc można spodziewać się pewnych błędów, niedociągnięć oraz problemów ze stabilnością. Mimo dużych problemów komercyjnego przedsięwzięcia Cyanogen Inc., otwarta wersja modyfikacji wydaje się trzymać nieźle. Oby tak dalej.

Lenovo obiecuje 12 modułów Moto Mods każdego roku

Lenovo bardzo poważnie podchodzi do swojej idei modularnych smartfonów i zamierza zwiększyć dynamikę jej rozwoju. Jak donosi CNET, powołując się na informacje uzyskane podczas spotkania dla dziennikarzy, docelowo firma chce wypuszczać aż 12 różnych modułów każdego roku. Mają one być autorskimi produktami, a także efektem współpracy z zewnętrznymi partnerami (jak obecnie dostępne moduły Hasselblad czy JBL). Ponadto jakiś czas temu nawiązano współpracę z platformą crowdfundingową Indiegogo, a więc fanowskie pomysły również mogą liczyć na znaczące wsparcie finansowe ze strony chińskiego producenta. Nie ukrywam, że sam jestem bardzo ciekawy, co wyjdzie z tych planów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu