Płatności i bankowość

BLIK już dostępny w Banku Pekao. Prawdopodobnie za tydzień Apple Pay

Grzegorz Ułan
33

Drugi największy bank w Polsce - Bank Pekao udostępnił dziś swoim klientom mobilne płatności BLIK. To będzie duży zastrzyk popularności tego rozwiązania płatniczego PSP, który jeszcze bardziej spopularyzuje BLIK-a w Polsce.

Kiedy pierwszy raz pisałem Wam o planach udostępnienia BLIK-a przez Bank Pekao, nazwałem to zamarznięciem piekła, gdyż bank ten długo opierał się przed tą formą płatności, a jak się okazuje teraz w jednym miesiącu może wprowadzić dodatkowo jeszcze Apple Pay. Jak donosi branżowy serwis Cashless, to jeden z tych banków które intensywnie testują te płatności od Apple, które mają być udostępnione jeszcze między innymi przez Alior Bank, Bank Zachodni WBK czy mBank.

Ale wróćmy do tego, co już tu i teraz. Klienci Banku Pekao od dziś mogą już korzystać z kodów BLIK-a realizując płatności przez internet czy w sklepach stacjonarnych przez terminale płatnicze oraz z wypłat z bankomatów.

Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności:

W dzisiejszych czasach klienci oczekują od swojego banku czegoś więcej niż dobrej oferty handlowej: atrakcyjnych kredytów czy korzystnie oprocentowanych lokat. Klient oczekuje stałego, szybkiego, wygodnego i bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy. Dlatego wprowadzenie funkcji BLIK do aplikacji PeoPay było po prostu naturalnym krokiem w rozwijaniu naszej oferty.

Aby zacząć korzystać z płatności BLIK, wystarczy zaktualizować aplikację PeoPay dostępną na smartfony z Androidem i iOS (od 19.06.2018). W najbliższym czasie dodana ma być w niej opcja płatności na numer telefonu P2P oraz płatności w terminalach własnych Banku Pekao.

Źródło: Bank Pekao.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu