Płatności i bankowość

Peopay od Banku Pekao z BLIK-iem!

Grzegorz Ułan
Peopay od Banku Pekao z BLIK-iem!
88

Zakończyła się właśnie konferencja prasowa Banku Peako, gdzie prezentowali nową ofertę konta osobistego, o której pisałem Wam w zeszłym tygodniu oraz nowościach w aplikacji mobilnej PeoPay.

Podczas prezentacji podkreślali, że oferta kont osobistych od dawna nie była zmieniana, więc teraz, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientom, uruchomili nowe konto osobiste i oszczędnościowe, co ważne na jednej umowie.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Przed zmianami w tej ofercie zrobili badania i wyszło im, że klienci chcą konto za darmo, podobnie ja wypłaty z bankomatów czy przyjazną bankowość internetową i mobilną. Więc tak zrobili, dla przypomnienia z dwoma warunkami, które łatwo spełnić, czyli minimum 500 zł wpływów na konto oraz jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu. Bankomaty własne za darmo, a obce z limitem - 2 wypłaty w kraju i za granicą za darmo.

Ponadto, dla studentów (obecnie 196 tysiąca studentów jest klientami Banku Pekao, udział w rynku 14,5%) i osób poniżej 26 roku życia konto osobiste jest zupełnie za darmo, bez żadnych warunków (łącznie z darmowymi wypłatami z bankomatów w kraju i za granicą). Potencjał jest spory, bo nadal 42% osób z tej grupy wiekowej nie ma swojego konta bankowego. Więcej informacji o nowym koncie znajdziecie w moim osobnym wpisie o Koncie Przekorzystnym.

BLIK w PeoPay Banku Pekao

Piekło zamarzło, ostatni duży bank w Polsce dołączył do Polskiego Standardu Płatności BLIK. To było spore zaskoczenie na konferencji, Bank Pekao długo się opierał przed BLIK-iem twierdząc, że ich aplikacja mobilna PeoPay pozwala na dużo większą funkcjonalność. Jednak stało się, już niedługo klienci drugiego największego banku w Polsce również będą mogli korzystać z płatności BLIK, zwłaszcza w internecie, gdzie są najbardziej popularne.

Dla samego BLIK-a, to też obietnica jeszcze większej popularności, bo po wdrożeniu BLIK-a w PeoPay spodziewają się wzrostu klientów o 1,5 mln dzięki czemu, z obecnych 6,1 mln będą mieli już 7,6 mln użytkowników. To też większa baza przy płatnościach "naziemnych", czyli więcej bankomatów, gdzie będzie można wypłacać pieniądze przy użyciu BLIK-a czy też więcej terminali płatniczych.

Kiedy wdrożenie? Wdrożenie BLIK-a w aplikacji PeoPay podzielono na dwa etapy. Pierwszy, który przewidziano ukończyć w II kwartale 2018 roku, będzie obejmował wdrożenie pełnej funkcjonalności w sklepach i internecie, łącznie z "one click" oraz wypłaty z bankomatów przy użyciu BLIK-a.

Drugi etap, który zakończy się w III kwartale 2018 roku przewiduje dodanie płatności na numer telefonu P2P i rozszerzenie sieci akceptacji o terminale POS Banku Pekao.

Długo to trwało, ale cieszmy się, że w końcu się udało porozumieć PSP z Bankiem Pekao. Wprawdzie parę miesięcy jeszcze będzie trzeba poczekać, ale przynajmniej mamy już pewność, że to się wydarzy i wiemy już kiedy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot