Mobile

Fastpass - pierwszy mobilny terminal BLIK

Grzegorz Ułan
Fastpass - pierwszy mobilny terminal BLIK
14

Przyznam, że nie przyszło mi do głowy, że można tak wykorzystać ten mobilny system płatności BLIK, choć jak o tym czytam wydaje się taki oczywisty.

Płatności BLIK zdobyły największą popularność przy płatnościach internetowych. Krajowy Integrator Płatności Tpay.com już jakiś czas temu postanowił wykorzystać go do stworzenia aplikacji mobilnej przyjmującej płatności od klientów, właśnie poprzez BLIK-a. Teraz chcą ten pomysł rozpropagować.

Jacek Dziura z tpay.com:

Fastpass to pierwszy mobilny terminal BLIK. Pozwala w łatwy sposób stworzyć z każdego urządzenia mobilnego terminal do przyjmowania płatności BLIK-iem. Pobieramy, instalujemy, łatwo, szybko, przyjemnie, w bardzo krótkim czasie jest gotów do działania i do pobrania płatności, gdzie tylko jej potrzebujemy.

Przedsiębiorca nie musi przy tym podpisywać żadnych umów, by zacząć przyjmować płatności smartfonem od klientów. Tak więc jest to dobry sposób dla osób, które nie prowadzą regularnej sprzedaży oraz do zastosowania jako dodatkowa forma przyjmowania płatności.

Fastpass jest na tyle wygodny, że każdy może z niego skorzystać, niezależnie od tego, czy jest to taksówkarz, sprzedawca na małym targu, osoba w kiosku, chociażby kurier, wszystkie miejsca, gdzie potrzebna jest mobilność, ale nie trzeba pełnego terminala, wtedy możemy zainstalować Fastpass i w każdej chwili pobierać płatności. Sama aplikacja jest darmowa, my standardowo jako operator płatności zawsze działamy na małym fee, najczęściej to poniżej 1 proc., ok. 0,7 proc.

Jak to dokładnie działa? W pierwszej kolejności zakładamy konto na tpay.com i po pobraniu aplikacji na Androida z Google Play i powiązaniu jej poprzez kod QR z naszym kontem w serwisie, w zasadzie już możemy przyjmować płatności od klientów. Wystarczy wprowadzić kwotę zapłaty i pobrać 6-cyfrowy kod BLIK od klienta, który zatwierdza jeszcze tę płatność w swojej aplikacji bankowej i gotowe.

Pomysł ciekawy, bez kart płatniczych, gotówki czy logowania do banku możemy zapłacić za produkt czy usługę, a firma przyjmować płatności szybko, wygodnie i bezpiecznie, bez konieczności zaopatrywania się w terminal płatniczy. Środki są dostępne praktycznie tego samego dnia na kocie przedsiębiorcy, i ma tez podgląd w czasie rzeczywistym na wszystkie transakcje w jednym panelu na stronie. Z BLIK-a zaczyna korzystać coraz większa liczba Polaków, z kwartału na kwartał bije on kolejne rekordy popularności, myślę więc, że takie pomysły powinny się przyjąć w dość powszechnym użyciu już niedługo.

 

https://1.newseria.pl/video/450171401_Fastpass_platnosci_sz.mp4

 

Strona główna Fastpass.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Źródło: Newseria Innowacje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu