Apple

Nie aktualizuj starszego MacBooka. Big Sur ucegli Ci komputer

Konrad Kozłowski
Nie aktualizuj starszego MacBooka. Big Sur ucegli Ci komputer
72

Nie udała się ta aktualizacja Apple. Pobranie nowej wersji macOS Big Sur trwało godzinami, a dzisiaj okazuje się, że część starszych modeli MacBooków Pro odmawia posłuszeństwa po aktualizacji.

Problematyczna aktualizacja macOS Big Sur

Kilka dni temu Apple udostępniło aktualizację Big Sur dla posiadaczy komputerów Mac. Najnowsza wersja systemu odznacza się odświeżonym interfejsem, nowymi ikonami i zmianami w organizacji niektórych elementów macOS. Recenzje Big Sur nie były pozbawione zarzutów odnoszących się do niepotrzebnego przygotowania platformy na obsługę dotykową (bo czemu innemu miałyby służyć zwiększone odstępy pomiędzy elementami interfejsu), skoro urządzenia na których pracuje nie są takowy wyposażone. O tym, co nowego i jakie komputery są wspierane przeczytacie w oddzielnym wpisie.

Nie mogli spać, bo macOS Big Sur nie chciał się pobrać

W dniu debiutu użytkownicy skarżyli się jednak nie na sam system, a na brak możliwości jego bezproblemowego pobrania, ponieważ proces aktualizacji wydłużał się do kilku godzin. Gdy jednak nie udało się przebrnąć przez ten etap, to okazywało się, że powrót do korzystania z poprzedniej wersji nie będzie możliwy, ponieważ macOS przestawał uruchamiać aplikacje firm trzecich.

Big Sur zadebiutował - na liście aktualizacji komputery z 2013 r.

Nie instaluj macOS Big Sur na MacBookach Pro late 2013 i mid 2014

Dzisiaj okazuje się, że macOS Big Sur może być sporym problemem dla posiadaczy MacBooków Pro z lat 2013-2014. Proces aktualizacji na tych modelach nie jest finalizowany, bo komputery zawieszają się w pewnych momencie. Na ekranie nic wtedy nie jest wyświetlane, chociaż aktywne jest podświetlenie.

macOS 11 Big Sur: wszystko co musisz wiedzieć o nowym systemie Apple

Żadne z powszechnie znanych i polecanych metod przywrócenia MacBooka do życia nie dają rezultatów, a Apple miało niektórym osobom polecić zlecenie naprawy laptopa w autoryzowanym serwisie. Nie zostało jeszcze wyjaśnione, w czym może tkwić problem, dlatego posiadacze wspomnianych modeli powinni na razie unikać aktualizacji macOS Big Sur.

Tutaj znajdziecie listę aplikacji, które nie są zgodne z macOS Big Sur.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu