Google

Nareszcie! Biblioteka Rodzinna Google Play dostępna również w Polsce

Jakub Szczęsny
Nareszcie! Biblioteka Rodzinna Google Play dostępna również w Polsce
1

Kiedy Google ogłosiło wprowadzenie Biblioteki Rodzinnej do sklepu Google Play, wielu zareagowało zrozumiałą euforią. Okazało się jednak, że funkcja nie będzie dostępna w Polsce, jednak gigant ostatecznie wprowadził ją w naszym kraju. Jak korzystać z tego rozwiązania?

Biblioteka Rodzinna w sklepie Google Play pozwala na współdzielenie aplikacji między maksymalnie 5 osobami, które rodziną wcale być nie muszą. Chodzi o to, że biblioteka zakupionych programów będzie wspólna dla połączonych pięciu kont. Wystarczy, że jedna osoba zapłaci za płatny program jednokrotnie, a wszyscy uczestnicy Biblioteki Rodzinnej będą mogli z niego korzystać bez dodatkowych opłat. To zdecydowanie warta uwagi usługa, która pomoże użytkownikom zoptymalizować koszty związane z zakupem aplikacji mobilnych.

Jak rozpocząć korzystanie z Biblioteki Rodzinnej?

Po pierwsze, musicie mieć z kim współdzielić bibliotekę rodzinną. Jeżeli macie na to pomysł, zwyczajnie przejdźcie do sklepu Google Play i wybierzcie z menu po boku "Konto", a następnie "Rodzina". Tam powinny znajdować się ustawienia Biblioteki Rodzinnej. Wystarczy tylko ją skonfigurować i ewentualnie dodać kilka osób do usługi. Jeżeli chcecie, aby dana aplikacja wylądowała w bibliotece rodzinnej, wystarczy, że zaznaczycie w niej "Biblioteka rodzinna". Istnieją jednak pewne ograniczenia. Aby móc założyć bibliotekę rodzinną nie możecie przekroczyć maksymalnej ilości kont i upewnić się, że choć jedna osoba ma 18 lat i aktywną kartę płatniczą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu