Polska

Dłuży Ci się w kolejkach na Poczcie Polskiej? Teraz możesz w tym czasie skorzystać z darmowego WiFi

Grzegorz Ułan
Dłuży Ci się w kolejkach na Poczcie Polskiej? Teraz możesz w tym czasie skorzystać z darmowego WiFi
28

Odwieczna bolączka osób korzystających z usług Poczty Polskiej w jej stacjonarnych placówkach, może być teraz trochę złagodzona. PP poinformowała właśnie o zakończonym wdrożeniu projektu darmowego WiFi w 3800 placówkach pocztowych w całej Polsce.

Wszystkich placówek Poczta Polska ma 7500 w całej Polsce, więc można powiedzieć, że już w połowie z nich możemy oddać się darmowemu surfowaniu po sieci. Nie wiem, czy aż tyle czasu przebywacie w ich placówkach, ale może i na odcinek serialu na Netfliksie wystarczy. Poczta Polska zaznacza, że skupiała się w tym wdrożeniu przede wszystkim na mniejszych miejscowościach i wsiach.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk:

Poczta to firma komercyjna, która działa na bardzo konkurencyjnym rynku, musi na siebie zarabiać. Ale Poczta to jednocześnie firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, na potrzeby lokalnych społeczności. Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne wifi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług.

Poczta Polska nie ukrywa i nie widzi w tym problemu, by z tego darmowego dostępu korzystały również osoby, które są w jego zasięgu, na przykład w pobliskich domostwach, niekoniecznie muszą udawać się do placówki, by z niego skorzystać.

Przemysław Sypniewski Prezes Zarządu Poczty Polskiej:

Stawiając na cyfryzację swoich usług, dostosowujemy się do wymagań rynku. Przyjmując w strategii rozwiązania dotyczące udostępniania darmowego wifi w naszych placówkach, chcieliśmy przede wszystkim wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów z małych miejscowości. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki sieci placówek pocztowych docieramy do najodleglejszych zakątków Polski, jesteśmy obecni w każdej gminie, dzięki czemu możemy pełnić funkcję swoistego komunikacyjnego krwioobiegu państwa.

Aby skorzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać w ustawieniach sieci punkt dostępowy o nazwie „Poczta Polska”, bez potrzeby wpisywania hasła. Jedyne, co trzeba zrobić, to wyrazić zgodę na wyświetlanie reklam. Cóż, coś za coś.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu