Płatności i bankowość

Zakładanie konta osobistego w 5 największych bankach w Polsce

GU
Grzegorz Ułan
19

Dziś sporo rzeczy jesteśmy już w stanie zrealizować przez internet, nie tylko wykupić usługi czy to telewizyjne czy telefoniczne, ale też i załatwić sprawy urzędowe, dzięki coraz bardziej rozwijającej się e-administracji. Dziś postanowiłem sprawdzić, jak wygląda samodzielne zakładanie konta osobistego w 5-ciu największych bankach w Polsce (według posiadanych aktywów).

PKO Bank Polski - Zakładanie konta osobistego Konto za Zero

W PKO Bank Polski możliwe jest założenie konta na dwa sposoby, czyli tradycyjnie w oddziale banku oraz przy pomocy kuriera.

zakładanie konta w PKO trzy proste kroki - konto za zero

W tym drugim przypadku wystarczy więc wypełnić wniosek online, składający się z kilku kroków, w których podajemy nasze dane osobowe i kontaktowe, po czym oczekujemy na kuriera, który w przeciągu dwóch dni roboczych dostarczy nam umowę do podpisu, po czym możemy już aktywować nasze nowe konto.

PKO wniosek o założenie konta on-line

Podczas wypełniania wniosku, nie ma wsparcia ze strony obsługi, typu na przykład czat online z doradcą.

Bank Pekao - zakładanie konta osobistego Konto Przekorzystne

Drugi największy bank w Polsce nie ma opcji założenia swojego nowego Konta Przekorzystnego, w przypadku gdy wybieramy je z linku na stronie głównej, przekierowywani jesteśmy na stronę informacyjną o tym rachunku z możliwością zamówienie rozmowy telefonicznej z doradcą.

konto przekorzystne - Pekao

Bank Zachodni WBK - zakładanie konta osobistego Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę można założyć w Banku Zachodnim WBK na 3 sposoby, oprócz tradycyjnej opcji w oddziale. W całym zestawieniu to jedyny bank, który umożliwia założenie konta od początku do końca online tego samego dnia i to na dwa sposoby, poprzez wideoweryfikację oraz jednorazowy przelew z innego konta bankowego.

BZ WBK zakładanie konta osobistego

Proces założenia konta poprzez wideoweryfikację opisywałem Wam dokładnie w wyżej podlinkowanym wpisie, całość zajmuje nie więcej niż 10 minut, co potwierdził mi też doradca przez czat online, który pojawił się chwilą po tym, jak przerwałem proces zamawiania konta. Po założeniu w ten sposób konta możemy w pełni z niego korzystać, oczywiście pozostaje jeszcze czekać na wybraną kartę płatniczą, co powinno nastąpić do 7 dni roboczych, maksymalnie 14 dni, co wydaje mi się dość wydłużoną deklaracją, niemniej może to naprawdę są wyjątkowe sytuacje.

W przypadku wyboru potwierdzenia tożsamości poprzez dokonanie przelewu z innego banku, również tego samego dnia możemy zacząć już korzystać z naszej bankowości elektronicznej. Wystarczy przelać 1 zł z konta w jednym z tych banków: mBank, Bank Pekao, BZWBK, Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Euro Bank, Bank Spółdzielczy we Wschowie (NET BANK), Raiffeisen Bank Polska.

Jeśli wybierzemy kuriera, po wypełnieniu wniosku, który powinien zająć jakieś 5 minut musimy liczyć się z czasem oczekiwania na kuriera, kiedy to będziemy mogli podpisać umowę, plus czas na powrót podpisanych dokumentów od kuriera do banku.

mBank - zakładanie konta osobistego eKonto

mBank, podobnie jak PKO Bank Polski ma dwie opcje założenia konta, czyli wizyta w oddziale lub wizyta kuriera u nas w domu.

zakładanie konta osobistego mBank

Po wypełnieniu wniosku online również w przeciągu dwóch dni roboczych odwiedzi nas kurier z umową do podpisania. Po tym możemy od razu sami aktywować konto, a karta płatnicza dostarczona zostanie osobno w przeciągu maksymalnie w przeciągu 10 dni roboczych.

wniosek konto osobiste w mBank

Przed złożeniem wniosku możemy porozmawiać z doradcą przy użyciu czatu online i dopytać się o więcej szczegółów odnośnie całego procesu.

ING Bank Śląski - zakładanie konta osobistego Konto Direct

Konto Direct w ING również możemy założyć wypełniając wniosek online, gdzie zostawiamy nasze dane kontaktowe i teleadresowe do umowy. Tutaj sytuacja jest odmienna niż w innych bankach, jeśli chodzi o dalszy proces. Kurier w przeciągu 3 dni roboczych pojawia się u nas, tylko by potwierdzić dane do umowy oraz przekazać już nam naszą kartę płatniczą. Po kolejnych 3 dniach przychodzi umowa, ale już na nasz adres email. Jeśli zakładamy konto w oddziale, jest ono wprawdzie od razu aktywne, ale na kartę musimy czekać do 8 dni roboczych, więc może się okazać, że cały proces będzie szybszy, jeśli założymy konto online.

ING konto osobiste jak założyć?

Podczas wypełniania wniosku można porozmawiać z doradcą na czacie online i dopytać o ważne kwestie związane z założeniem nowego konta.

Photo: Vladru/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu