Gry

Battlefield 2042 - oto jak wygląda wojna przyszłości

Krzysztof Rojek
Battlefield 2042 - oto jak wygląda wojna przyszłości
15

Battlefield to seria multiplayerowych strzelanek stawiających na realistyczne oddanie współczesnego i historycznego pola walki. Po pierwszej i drugiej wojnie światowej (Battlefield 1 i V) seria przenosi się w przyszłość, do roku 2042. 

W sieci pojawił się trailer nowego Battlefielda 2042. Pokazuje on renderowane na silniku gry scenariusze i daje pewien koncept, jak gra będzie wyglądać i w jakich lokacjach będzie miała miejsce akcja. Gra ma skupić się na globalnym konflicie pomiędzy dwoma supermocarstwami - Rosją i Stanami Zjednoczonymi. Jak pokazano na trailerze, walki będą odbywały się w najróżniejszych lokacjach - od miejskiej dżungli, przez lodowe pustkowia, aż po centrum lotów kosmicznych. Imponować będzie na pewno skala starć, w których udział ma brać do 128 graczy, co też wymownie zostało pokazane na zwiastunie.

Oprócz tego - nowy Battlefield ma przywrócić wszystko to, co gracze uwielbiają w serii - klasy postaci czy nacisk na wykorzystanie pojazdów. Trailer zapowiada też mnóstwo nowych gadżetów (m.in. strój do szybowania) a także pojawienie się na mapach zdarzeń losowych. Widać też, że sam trailer nie podchodzi do siebie za bardzo poważnie. W jednej ze scen widać chociażby odegranie znanego z gry manewru z wyskoczeniem z myśliwca by za pomocą wyrzutni rakiet zdjąć samolot oponenta, a następnie - wrócić do swojego pojazdu. A to wszystko przy muzyce Motley Crue.

13 czerwca mamy dostać więcej informacji na temat samej rozgrywki Battlefielda 2042. Czekacie?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu