Gry

Bez mocnego komputera nawet nie podchodź do Battlefield 2042. Znamy wymagania sprzętowe

Paweł Winiarski
Bez mocnego komputera nawet nie podchodź do Battlefield 2042. Znamy wymagania sprzętowe
11

DICE ujawniło wreszcie wymagania sprzętowe nadchodzącego wielkimi (niestety bardzo wielkimi) krokami Battlefield 2042. Polujcie na mocne karty graficzne, nie jest dobrze.

Sytuacja na rynku kart graficznych jest słaba, sam regularnie śledzę serwisy z promocjami i jedyne akceptowalne ceny sprzętów pochodzą z niemieckich promocji. W dodatku takich, które trwają dosłownie chwilę i udaje się dokonać zakupów albo osobom z dobrym refleksem, albo botom. A wygląda na to, że bez mocnego komputera nie ma co nawet podchodzić do Battlefield 2042, bowiem wymagania sprzętowe do najniższych nie należą.

W przyszłym tygodniu mają się odbyć testy gry więc twórcy postanowili przygotować zestaw informacji, który pomoże...czy raczej odsieje zainteresowanych. Z drugiej strony, skoro w grze ma pojawić się maksymalnie 128 graczy, to raczej produkcja kierowana głównie do posiadaczy mocnych komputerów. Albo konsol, tylko tam akurat liczy się optymalizacja, zupełnie inaczej niż na PC-tach.

Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe Battlefield 2042

Raczej nie sądzę żeby pełna wersja gry różniła się wymaganiami od bety. Tak prezentują się minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe Battlefield 2042.

Nie jest dobrze. W minimalnych GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeos RX 560 to sporo jak na najniższe ustawienia, a też nie ma pewności, że gra będzie na takiej konfiguracji działać i wyglądać odpowiednio dobrze. Jeśli chodzi natomiast o wymagania rekomendowane Intel Core i7 4790 lub AMD Ryzen 7 2700X w połączeniu z Nvidia GeForce RTX 3060 lub AMD Radeon RX 6600 XT to naprawdę mocne konfiguracje, które przy dzisiejszych cenach kart graficznych i problemach z dostępnością raczej nie należą do najpopularniejszych zestawów. Do najtańszych też nie, granie w odpowiednio wysokich detalach i odpowiednio wysokiej płynności w Battlefield 2042 będzie więc zabawą dla, że tak powiem, bogatszych graczy.

Jak te informacje odebrali gracze? Wystarczy zerknąć na komentarze pod oficjalnym wpisem na profilu Battlefield na Twitterze.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu