Filmy

Fani Mrocznego Rycerza mogą spać spokojnie. Nowy film powstaje!

Piotr Kurek
Fani Mrocznego Rycerza mogą spać spokojnie. Nowy film powstaje!
2

Batman 2 powstaje. Potwierdził to właśnie szef Warner Bros. Pictures. Za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Matt Reeves, a w roli głównej zobaczymy Roberta Pattinsona.

Batman z Robertem Pattinson w roli głównej to dla mnie spore zaskoczenie. Choć nie jestem wielkim fanem najnowszych filmów z Mrocznym Rycerzem - w szczególności trylogii Nolana, wizja Gotham jaką stworzył reżyser Matt Reeves, zaskakująco mi się podoba. Mroczny, klimatyczny i przede wszystkim interesujący. W okolicach premiery nowego Batmana wiele mówiło się na temat przyszłości serii. Reżyser był pewny siebie i już w lutym wypowiadał się w tym temacie z optymizmem. I chyba miał rację. Warner Bros oficjalnie potwierdziło, że Batman powróci w nowym filmie!

Batman 2 oficjalnie. Robert Pattinson ponownie wcieli się w Mrocznego Rycerza

Matt wziął jednego z naszych najbardziej kultowych i ukochanych superbohaterów i przedstawił nową wizję. Matt Reeves, Rob Pattinson i cały zespół zabiorą publiczność z powrotem do Gotham dzięki Batmanowi 2

– ujawnił Toby Emmerich, prezes Warner Bros. Pictures na spotkaniu z dziennikarzami podczas trwającego CinemaCon - święta wszystkich kinomaniaków. Choć nie zdradził nic więcej, nie da się ukryć, że dla studia nowa odsłona Mrocznego Rycerza to strzał w dziesiątkę. Nie wiemy więc kiedy Batman 2 trafi do kin. Wiemy natomiast, że ekipa odpowiedzialna za pierwszą część powróci i stworzy klimat, który tak spodobał się fanom.

W tytułową rolę ponownie wcieli się Robert Pattinson. A kto tym razem stanie mu na drodze? Czy twórcy sięgną po Jokera, a może skorzystają z szerokiego wachlarzu złoczyńców, którzy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat przewijali się na kartach komiksów i filmów. Trujący Bluszcz, Dwie Twarze, Bane, Mr. Freeze, a może ktoś inny? Kogo byście widzieli jako idealnego przeciwnika w nowym filmie?

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji nadrobić nowego Batmana, warto to zrobić. Tym bardziej, że film jest już dostępny na VOD. Znajdziecie go na HBO Max. Batman na VOD po 45 dniach od premiery kinowej radzi sobie doskonale. W pierwszym tygodniu przyciągnął przed ekrany przeszło 4,1 miliona gospodarstw domowych (w samych Stanach Zjednoczonych) wyprzedzając hitowe produkcje pokroju "Diuny" czy "Matrix Zmartwychwstania".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news