VOD

Nowy polski serial HBO. Zwiastun "Odwilż" Max Original - znamy datę premiery!

Konrad Kozłowski
Nowy polski serial HBO. Zwiastun "Odwilż" Max Original - znamy datę premiery!
6

HBO nareszcie pokazało pierwszy pełny zwiastun serialu "Odwilż", który będzie pierwszą polska produkcją określaną mianem Max Original. Znamy datę premiery!

Zwiastun serialu Odwilż od HBO. Pierwszy polski Max Original

"Odwilż" zabierze nas do Szczecina na przełomie zimy i wiosny. W wodzie Odry odnalezione zostaje ciało młodej kobiety, a dochodzenie w tej sprawie spada na ręce Katarzyny Zawieji (Katarzyna Wajda) - policjantki znanej z nieustępliwości. Dość szybko okaże się, że nie będzie tu tylko chodzić o prawdopodobne morderstwo, bo wychodzi na jaw, że kobieta przed śmiercią urodziła dziecko. Nie wiadomo jednak, co się z nim stało - nie można go odnaleźć, nie wiemy nawet, czy żyje. To uderza osobiście Zawieję, bo sama jest samotną matką aspirującą do roli perfekcyjnej policjantki. Główna bohaterka mierzy się z kryzysem po śmierci męża, więc walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Odwilż - obsada i twórcy serialu

W obsadzie serialu, oprócz Katarzyny Wajdy, znaleźli się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska. Za produkcję serialu odpowiadają Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Jak informuje HBO: Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. "zachęt".

Zobacz też: HBO Max seriale

Odwilż - liczba odcinków i data premiery

HBO potwierdza, że serial będzie liczyć 6 odcinków. Jak na razie nie mówi się nic o kolejnych sezonach, ani o tym, czy będzie to definitywnie zamknięta historia. Premiera serialu została zaplanowana na 1 kwietnia.

HBO podzieliło się także wypowiedziami twórców serialu:

To, co nas w HBO zawsze interesowało to opowiadanie poruszających emocje ludzkich historii. Kiedy wraz z Martą Szymanek rozpoczęliśmy prace nad „Odwilżą” wiedzieliśmy, że największą siłą tego pomysłu jest jego bezkompromisowa szczerość i odwaga w mówieniu o rzeczach ogólnie przyjętych za trudne, a czasem wstydliwe - mówi Bogumił Lipski, producent serialu. - Tym razem zaprosimy widzów do świata trzydziestoparoletniej policjantki. W produkcji pod bardzo atrakcyjną warstwą kryminalną skrywa się znacznie więcej – głęboko humanistyczna i boleśnie dotkliwa historia o rzeczach najtrudniejszych - żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia.

Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień – mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu. Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze.

To kryminał, ale to też love story o relacji matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż – mówi Marta Szymanek, scenarzystka serialu.

Pozornie „Odwilż” jest thrillerem detektywistycznym. Jednak przyczyną, dla której ta historia jest tak wciągająca jest fakt, że opowiada o fascynującej kobiecej postaci, która jest równocześnie zwykła i wyjątkowa, zastygła w ból i żalu, w swoich najgorszych koszmarach. Intensywność i odwaga scenariusza czynią ten projekt właśnie tym, czym jest HBO – mówi Johnathan Young, HBO Max VP Original Programming and Production, Central Europe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu