Motoryzacja

Autoplac - darmowe ogłoszenia o sprzedaży samochodów w aplikacji Yanosika

Grzegorz Ułan
Autoplac - darmowe ogłoszenia o sprzedaży samochodów w aplikacji Yanosika
1

To już drugie podejście twórców aplikacji Yanosika do stworzenia platformy do sprzedaży aut. Tym razem już samodzielnie postanowili uruchomić dedykowany temu projekt pod nazwą Autoplac.

Yanosik we współpracy z Allegro już w 2018 podjął próbę stworzenia takiego miejsca w swojej aplikacji, gdzie kierowcy mogliby przeglądać i dodawać ogłoszenia o sprzedaży aut. Projekt ten miał jednak pewne ograniczenia, przede wszystkim skierowany był do osób fizycznych, wykluczających dodawanie ich przez firmy zajmujące się sprzedażą aut oraz każde ogłoszenia miało ograniczenie czasowe 10 dni.

Autoplac to całkowicie samodzielny projekt, w którym wszyscy, zarówno kierowcy jaki firmy mogą dodawać swoje ogłoszenia o sprzedaży auto, zupełnie za darmo i bez limitów czasowych.

Paweł Bahyrycz, Yanosik:

W ostatnim czasie docierały do nas liczne zgłoszenia od użytkowników o tym, że nie ma w sieci miejsca z darmowymi ogłoszeniami o sprzedaży aut, które jednocześnie zawierałyby rzetelne parametry techniczne. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się ruszyć z nowym projektem będącym odpowiedzią na potrzeby osób sprzedających samochody, jak i poszukujących nowszych pojazdów.

Aktualnie wszystkie serwisy ogłoszeniowe o dużym wielomilionowym zasięgu są płatne, z Yanosika korzysta miesięcznie 1,5 mln kierowców, to mniejszy zasięg niż Otomoto, Allegro czy OLX, ale ściśle określona grupa docelowa dla takiego serwisu, bo mamy tu do czynienia z samymi kierowcami.

Co ważne, cały projekt został bardzo dobrze przemyślany i wykonany tak, by maksymalnie uprościć dodawanie ogłoszeń przez kierowców czy firmy, a odbiorcy dostali pełną informację o sprzedawanym samochodzie, łącznie z informacją o zweryfikowanym VIN czy dacie i wyniku badania technicznego. Aby dodać ogłoszenie o sprzedaży auta wystarczy zeskanować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego samochodu, a dane ogłoszenie automatycznie uzupełniane jest o najważniejsze parametry technicznie auta.

Paweł Bahyrycz, Yanosik:

Nowa usługa to także ukłon w kierunku osób szukających aut. Dlaczego? Otóż ogłoszenia zawierają cenne informacje z perspektywy klienta: zweryfikowany VIN czy przebieg auta, jaki zapisany jest w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Większość ofert zawiera także pełną historię pojazdu, dzięki czemu można sprawdzić pierwszą rejestrację auta za granicą i w kraju, oraz kiedy i jak często następowały zmiany właścicieli. Zatem nowi nabywcy od samego początku mają wgląd w najważniejsze informacje o samochodzie.

Dodatkowo, osoby szukające auta do kupna mogą skorzystać z rozbudowanych filtrów wyświetlanych ogłoszeń oraz ich sortowania. Sortować można ogłoszenia od najtańszych lub najdroższych czy w zależności o przebiegu samochodu. Z kolei filtrować można wyniki po marce, konkretnym jej modelu oraz według źródła napędu. Jest też opcja zaznaczenia konkretnej ceny, kraju pochodzenia, roku produkcji czy wykluczenia z wyników aut po wypadku, z kolejnym właścicielem czy bez ważnego OC. Do tego dochodzą bardziej szczegółowe kryteria, jak określenie typu nadwozia, który nas interesuje, skrzyni biegów, pojemności silnika oraz jego mocy.

Autoplac dostępny jest z poziomu aplikacji mobilnej na Androida i iOS, ale również na dedykowanej stronie pod tym adresem, gdzie możemy przeglądać dodane ogłoszenia.
Źródło: Yanosik.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu