Artykuł sponsorowany

Prawdziwe święto miłośników sprzętu audio i muzyki. Co czeka nas na tegorocznym Audio Video Show?

Paweł Winiarski
Prawdziwe święto miłośników sprzętu audio i muzyki. Co czeka nas na tegorocznym Audio Video Show?
4

To już dwudziesta trzecia edycja imprezy poświęconej sprzętowi audio-video. Na dwóch tysiącach metrów kwadratowych ekspozycji przyjrzycie się z bliska urządzeniom, o których na ogół da się tylko przeczytać w sieci. Ale to nie wszystko, będzie również masa świetnej muzyki, ciekawe odsłuchy i spotkania. Co nas czeka w tym roku?

Gdybym miał wymienić wszystkie sprzętowe atrakcje, które można będzie zobaczyć na tegorocznym Audio Video Show, lista pewnie by Was przeraziła. Jeśli jednak chcecie się w nią zagłębić - proszę bardzo, wystarczy że zerkniecie na rozpiskę wystawców, którzy pokażą się na PGE Narodowym, hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip.

Z najciekawszych, moim zdaniem atrakcji, na pewno warto wspomnieć o topowym systemie Gryphon Audio Designs wartym 2 miliony złotych. W jego skład wchodzą kolumny Kodo, monobloki Mephisto Solo, przedwzmacniacz Pandora oraz najnowszy odtwarzacz CD - Ethos. Prezentacja zestawu to wydarzenie doniosłe nie tylko ze względu na cenę całego systemu (ok 2 mln zł), ale także na fakt, że Gryphon rzadko prezentuje swoje topowe kolumny na wystawach. Dzięki temu, że Audio Video Show dysponuje jednymi z najlepiej brzmiących sal prezentacyjnych na świecie, system po raz kolejny będzie dostępny dla polskich audiofilów.

Warto przyjrzeć się najdroższemu gramofonowi świata - Transrotor Artus (ponad 600 tysięcy złotych), premierze telewizora 4K miniLED od TCL, referencyjnemu systemowi manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler mbl 101X-treme - te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: 4 monofonicznymi wzmacniaczami mocy mbl 9011, przedwzmacniaczem mbl 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem mbl 1611F/1621.

Niezwykle ciekawie zapowiada się pierwszy na świecie gramofon z lewitującym talerzem Mag-Lev Audio ML1. Aby zrealizować projekt, producenci uruchomili zbiórkę pieniędzy na platformie crowdfundingowej. Dzięki temu 717 osób wsparło projekt kwotą ponad 500 000 dolarów.

Na uwagę zasługują również między innymi kosztujące 80 tysięcy złotych słuchawki HiFiMAN Susvara ze wzmacniaczem EF1000, unikalne kolumny z tweeterem plazmowym Acapella Campanile 2 czy topowy wzmacniacz MARTON Opusculum Reference 3. Będzie tego naprawdę sporo i myślę, że jeden dzień nie wystarczy by nawet przez chwilę zobaczyć najciekawsze sprzęty.

Zobaczycie telewizor Philips OLED+984 zapewniający audiofilski dźwięk dzięki zaawansowanemu systemowi audio od Bowers & Wilkins oraz telewizor Panasonic GZ2000, w którym firma sama ulepszyła dostarczoną przez LG Displays matrycę OLED. Na Audio Video Show przyjrzycie się też sprzętom takich firm, jak Bowers & Wilkins, Harman Kardon czy Marantz (polecam sprawdzić ich stereofoniczny amplituner sieciowy o niskim profilu obudowy).

Sennheiser po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje publiczności także najnowsze bezprzewodowe słuchawki MOMENTUM Wireless. Zostanie pokazany także Soundbar Sennheiser AMBEO 3D. Wyposażony w 13 głośników klasy high-end i najnowszą technologię wirtualizacji dźwięku, co pozwala osiągnąć efektowne brzmienie 5.1.4 bez rozbudowanego systemu kina domowego. Sprzęt jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X.

Audio Video Show 2019 to nie tylko sprzęt, ale również artyści

Tegoroczne targi Audio Video Show to gratka dla miłośników sprzętu audio-video, ale nawet jeśli nie jesteście tak bardzo wkręceni w temat, też znajdziecie tam coś dla siebie. A to dlatego, że pojawią się również znani artyści.

W piątek, 8 listopada, o godzinie 12:30 w sali TV4 na PGE Narodowym odbędzie się spotkanie z Lechem Janerką, podczas którego artysta zaprezentuje kolejny singiel pt. "Om", a także opowie o procesie komponowania oraz nagrywania utworów.

O godzinie 17:00 w sali SkyBox 115/116 na PGE Narodowym swój najnowszy album "Cud" zaprezentuje Karolina Czarnecka, o godzinie 18:00 w Hotelu Radisson Blu Sobieski (Sala Belweder I) odbędzie się natomiast spotkanie z Hirkiem Wroną, który zaprezentuje nagrania z wielu gatunków muzycznych. Będzie między innymi ciekawie zapowiadające się porównywanie brzmienia płyt winylowych z płytami CD.

Również w Hotelu Radisson Blu Sobieski odbędzie się spotkanie z Adamem Czerwińskim, podczas którego zostanie zaprezentowany najnowszy album artysty pt. "Raindance", do tego będzie można wziąć udział w warsztatach HighFidelity: Kontrabas & Perkusja, które poprowadzi Wojciech Pacuła (redaktor naczelny "High Fidelity"oraz redaktor współpracujący amerykańskiego magazynu "Positive Feedback") - opowie on o sposobach realizacji kontrabasu oraz perkusji.

Na PGE Narodowym o 18:30 w Sali 226 odbędzie się przedpremierowy odsłuch najnowszego wydawnictwa Celine Dion - albumu "Courage". Pół godziny później będziecie się mogli natomiast spotkać z Michaelem Fremerem, dziennikarzem amerykańskiego miesięcznika Stereophile, który jest przy okazji światowej sławy specjalistą od gramofonów analogowych.

Sobota 9 listopada obfituje w kolejne muzyczne atrakcje, w tym koncerty na żywo. W godzinach 11:30-19:00 w Sali Kinowej PGE Narodowy zaludni się scena koncertowa, na której wystąpią młodzi obiecujący artyści, tacy jak: Arek Kłusowski, Olga Polikowska, Limboski, Stach Bukowski, Sanah czy Hash Cookie.

Do tego Warsztaty HighFidelity: Analogowa taśma vs Test Press vs LP, spotkanie z Nilem Rodgersem - amerykańskim producentem, kompozytorem, autorem tekstów piosenek i gitarzystą. Będzie też coś dla fanów filmu dokumentalnego - wykład cenionego autora i współautora zdjęć do ponad 60 dokumentów - Jana Pawła Pełecha.

Posłuchamy na żywo Sanah, która zaprezentuje swoją debiutancką EP-kę "Ja na imię niewidzialna mam". Wraz z właścicielem wydawnictwa AC Records, Adamem Czerwińskim, odsłuchamy nowe nagrania wytwórni oraz posłuchamy, co ma do powiedzenia dyrektor muzyczny Antyradia, Marcin Bąkiewicz.

Bardzo ciekawie zapowiadają się również warsztaty WM Fono: "Winyl i CD - najnowsze trendy na rynku nośników fizycznych". Sobotni wieczór będzie można natomiast spędzić na spotkaniu z Joanną Bejm, które będzie połączone z odsłuchem jej najnowszej płyty "Jesteś".

A to tylko część sobotnich atrakcji…

Ostatniego dnia, w niedzielę 10 listopada posłuchamy Piotra Stelmacha i jego gości, którzy będą opowiadać o ostatniej odsłonie projektu "Męskie Granie", a później Krzesimir Dębski zaprezentuje odsłuch albumu "Grooveoberek", będzie więc mocno jazzowo.

Dowiemy się również, czym jest eko winyl, czyli pionierskie rozwiązanie na rynku muzycznych - poznacie je na przykładzie nowego albumu Natalii Przybysz "Jak Malować Ogień". Swój debiutancki album "Megafon" zaprezentuje natomiast zespół Przybył, na którego czele stoi Sławomir Przybył.

Ideą jaka przyświeca organizacji imprezy jest umożliwienie wszystkim zwiedzającym osobistego zapoznania się z możliwościami prezentowanych urządzeń. Z tego względu wystawa, podobnie jak inne tego typu imprezy odbywające się na całym świecie, nie odbywa się w zatłoczonym i głośnym centrum targowym, lecz w lożach VIP PGE Narodowego oraz luksusowych warszawskich hotelach - Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Znajdujące się tam apartamenty i sale konferencyjne mają za zadanie zbliżyć sprzęt do słuchaczy, stwarzając warunki podobne do tych w naszych domach.

Audio Video Show to jedyne miejsce gdzie można osobiście posłuchać i obiektywnie porównać tak wiele znakomitych urządzeń z praktycznie wszystkich pułapów cenowych. W jednym miejscu, bez presji sprzedawcy, bez proszenia, bez zobowiązań. To także niepowtarzalna szansa aby zapoznać się z możliwościami najdroższych urządzeń ze świata, z których wiele sprowadzono do Polski tylko na czas wystawy.

- czytamy w informacji prasowej.

Audio Video Show to największa w Polsce i druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie. Jak sami widzicie poza sprzętem czeka tam na Was masa muzycznych atrakcji i tona świetnej muzyki. Zainteresowani? W takim razie zobaczcie jak prezentuje się rozpiska tegorocznej wystawy.

Piątek, 8 listopada 2019, 12.00 - 20.00

Sobota 9 listopada 2019, 10.00 - 20.00

Niedziela 10 listopada 2019, 10.00 - 18.00

To co, widzimy się na miejscu?

Tekst powstał we współpracy z organizatorem Audio Video Show.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu