Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Akcja Partnerska

Nowe technologie w motoryzacji i zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Tak było na konferencji Continental

PW
Paweł Winiarski
2

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa zmieniające branżę oponiarską, nowe technologie w motoryzacji. Między innymi o tym opowiadał niedawno Continental - zobaczcie i Wy jak zmienia się rynek opon również w naszym kraju.

22 października odwiedziliśmy z kamerą konferencję prasową firmy Continental, na której poruszono najważniejsze trendy w branży automotive. Nowe technologie w motoryzacji i zaawansowane systemy bezpieczeństwa - chodzi o wkraczanie w nową erę mobilności, w której największe firmy motoryzacyjne nawiązują partnerstwa z przedstawicielami sektora cyfrowego i nowoczesnych technologii.

Continental jest jednym z czołowych dostawców technologii, systemów i produktów dla branży motoryzacyjnej. Chodzi o układy asystujące podczas awaryjnego hamowania i wspomagające kierowcę przy zmianie pasa ruchu, przez systemy do monitorowania ciśnienia w ogumieniu, aż po technologie tworzone z myślą o pojazdach autonomicznych. Wszystkie one mają poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze, więc jest o czym rozmawiać.

Kluczowym elementem budowy nowego ekosystemu mobilności jest bezpieczeństwo ludzi i danych. W przyszłości poruszanie się samochodami będzie wiązało się ze stałą wymianą informacji – z innymi pojazdami i otoczeniem - takimi, jak na przykład infrastrukturą drogową czy stacjami serwisowymi. Dlatego Continental, projektując nowe technologie, kładzie szczególny nacisk na zapewnienie maksymalnej ochrony wymiany danych nawiązując w tym celu nawiązuje liczne partnerstwa technologiczne.

Te działania idą w parze ze stopniową realizacją założeń Wizji Zero – programu, który zakłada redukcję wypadków drogowych do zera. Rozwój technologii daje ogromne nadzieje na to, że któregoś dnia ta wizja stanie się naszą codziennością i zapomnimy o tym, czego najbardziej obawiają się kierowcy.

Wszystko to składa się na bardzo ciekawą wizję przyszłości motoryzacji. Korzystając z okazji porozmawialiśmy z przedstawicielami firmy by dowiedzieć się więcej o podzespołach samochodowych, kompleksowym podejściu do kwestii związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz o motoryzacji przyszłości.

Materiał powstał we współpracy z Continental

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: