Google

Asystent Google na słuchawkach - jak używać, kompatybilne modele?

Konrad Kozłowski
Asystent Google na słuchawkach - jak używać, kompatybilne modele?
Reklama

Google przygotowało nam nie lada niespodziankę, bo w dniu premiery Asystenta Google w Polsce nie skorzystamy z niego tylko na obydwu liczących się na smartfonach platformach, Androidzie i iOS, ale także na słuchawkach, które podłączymy do telefonu. Jakie słuchawki obsługują Asystenta Google i jakie niosą za sobą możliwości?

Słuchawki kompatybilne z Asystentem Google nie są żadną nowością - od momentu ich oficjalnego zaprezentowania (pierwszego modelu) mija sporo czasu, a ja używałem ich jeszcze zanim pojawiły się wzmianki o polskim Asystencie Google. W związku z tym moje wrażenia z obcowania z takimi słuchawkami nie były do końca pozytywne - mimo, że komendy i odpowiedzi w języku angielskim to dla mnie żaden problem, to powiadomienia z telefonu i treść komunikatów w języku polski, ale odczytane z akcentem anglojęzycznego Asystenta brzmiały koszmarnie/zabawnie. To zmienia się właśnie dzisiaj, gdy Asystent Google wkracza do Polski, a takie firmy jak Sony, Bose, JBL czy LG oferują słuchawki z nim współpracujące. Warto też wspomnieć o Pixel Buds od Google, ale ze względu

Reklama

Jak używać Asystenta Google na słuchawkach?

Po sparowaniu smartfonu ze słuchawkami Asystent zaproponuje Wam zsynchronizowanie ich z Waszym kontem. Po dokonaniu tego procesu słuchawki pojawią się na liście urządzeń, gdzie Asystent jest dostępny w ramach Waszego profilu. Wszelkie preferencje dotyczące Asystenta i działania słuchawek znajdziecie w ustawieniach, a przy wybranych modelach słuchawek także w dodatkowej aplikacji - zdecydowanie warto je pobrać i sprawdzić ich możliwości, gdyż dodatkowe opcje mogą znacząco podnieść komfort używania słuchawek.

Gdy wszystko będzie gotowe, Asystent Google będzie do Waszej dyspozycji za każdym razem, gdy wywołacie go mówiąc "OK, Google" lub "Hej, Google", a także po naciśnięciu przycisku dedykowanego Asystentowi na słuchawkach (w niektórych modelach może to być płytka dotykowa i odpowiedni gest). Wtedy, bez zwracania niczyjej uwagi, możecie wypowiedzieć żądaną komendę i oczekiwać na odpowiedź. Ze względu na brak możliwości wyświetlenia niektórych informacji, odpowiedź może różnić się od tych, które usłyszelibyście bezpośrednio na telefonie.

Asystent Google odczyta dla Was powiadomienia

Niech Was nie zaskoczy jednak fakt, że w słuchawkach - na wypadek pojawienia się nowego powiadomienia - zabrzmi krótki dźwięk, a następnie Asystent Google powie Wam z jakiej aplikacji pochodzi i czego dotyczy komunikat. W przypadku komunikatorów możecie też liczyć na opcję odczytania treści wiadomości (na żądanie).

Dyktujcie wiadomości i SMS-y

Funkcja umożliwiająca wysyłanie SMS-ów oraz wiadomości przez komunikatory na przykład WhatsApp (brak wsparcia dla Messengera jest sprawą globalną) świetnie sprawdza się przy korzystaniu z takich słuchawek, ponieważ bez sięgania po telefon możemy zainicjować wysyłanie, podyktować treść, wybrać odbiorcę i potwierdzić wysyłkę. Wszystko w ramach komend głosowych i komunikacji werbalnej z Asystentem poprzez słuchawki.

Jakie modele słuchawek są wspierane?

Słuchawki kompatybilne z Asystentem Google to między innymi:

Reklama
  • Sony WH-1000XM3
  • Sony WH-1000XM2
  • Bose QuietComfort 35 II
  • Google Pixel Buds
  • JBL Everest 710GA
  • JBL Everest 110GA
  • LG Tone Platinum SE

P.S. Google zapowiedziało udostępnienie Asystenta Google użytkownikom na "kilka następnych tygodni", więc musimy uzbroić się w cierpliwość - najpewniej Asystent pojawi się na Waszych telefonach już wkrótce.

Polecamy także nasze inne materiały, które powstały specjalnie na premierę polskiego Asystenta Google:

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama