Google

Asystent Google oficjalnie w Polsce - ten koniec oczekiwań to zaledwie początek

Konrad Kozłowski
Asystent Google oficjalnie w Polsce - ten koniec oczekiwań to zaledwie początek
60

Polacy nie gęsi i swojego Asystenta mają. Google wyprzedziło całą konkurencję i jako pierwsze wprowadza do Polski inteligentnego pomocnika, do którego będziemy odnosić się po prostu… Asystent. Ten przemówił polskim głosem już ładnych kilka tygodni temu, ale właśnie dzisiaj firma oficjalnie przedstawia polskiego Asystenta Google.

Nie bądźcie ani odrobinę zdziwieni wcześniejszym dostępem do Asystenta, którym dysponowali beta testerzy, a w tym przypadkowe osoby - uruchomienie tak gigantycznego projektu bez udziału postronnych osób, czyli po prostu użytkowników, byłoby niemożliwe, o czym kilkakrotnie przypominał Michał Długosz z Google odpowiedzialny za zespół pracujący nad Asystentem Google. Na ten zespół składa się kilka mniejszych ekip, o których pracy oczywiście się za chwilę dowiecie - o tym wszystkim Michał opowiedział mi bowiem w dość długiej rozmowie, którą przeczytacie tutaj: Kulisy powstawania polskiego Asystenta Google - wywiad z Michałem Długoszem z Google.

Nie chcieliśmy odkładać startu Asystenta na polskim rynku tylko z tego powodu, że jedna z wielu funkcjonalności nie jest jeszcze dostępna w Polsce.  Zdecydowaliśmy się wprowadzić Asystenta, pokazać wszystkim polskim użytkownikom jego użyteczność i kontynuować pracę nad jego dalszym rozwojem. Właśnie dlatego, jest to pierwszy, ale nie ostatni krok. - Michał Długosz, Product Marketing Manager w Google.

Google wierzy, że Asystent (w Polsce) to następna rewolucja

.

.

.

Na jakich urządzeniach jest dostępny Asystent Google w Polsce?

.

.

Niespodzianka! Polski Asystent na słuchawkach!

.

.

.

Jak powstawał polski Asystent Google?

 

.

.

Actions on Google w Polsce - warto o tym wiedzieć!

To wyjątkowa sytuacja, bo nie jest regułą, że uruchomieniu Asystenta towarzyszy start Actions on Google w danym kraju. Użytkownicy i (przyszli) partnerzy Google mają więc sporo szczęścia, że od samego początku obecności Asystenta Google w Polsce, w nasze ręce trafiają dodatkowe funkcje oferowane przez firmy zewnętrzne, które zintegrowały swoje usługi i produkty z Asystentem. W Polsce dostępne są, póki co, dwa: przygotowane przez wyszukiwarkę lotów eSky oraz operatora Play Ewa i Danny pozwolą odpowiednio na głosowe zaplanowanie podróży oraz poznanie oferty i odnalezienie rozwiązania problemu technicznego.

.

Taki koniec, to dopiero początek

.

P.S. Google zapowiedziało udostępnienie Asystenta Google użytkownikom na "kilka następnych tygodni", więc musimy uzbroić się w cierpliwość - najpewniej Asystent pojawi się na Waszych telefonach już wkrótce.

Polecamy także nasze inne materiały, które powstały specjalnie na premierę polskiego Asystenta Google:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu