Google

Asystent Google po polsku - wszystko, co warto wiedzieć

Konrad Kozłowski
Asystent Google po polsku - wszystko, co warto wiedzieć
9

Koniec czekania! Asystent Google oficjalnie startuje w Polsce po polsku. Na jakich urządzeniach jest dostępny? Jakie komendy obsługuje? Jak z niego korzystać? Odpowiadamy na te oraz wiele innych pytań.

Asystent Google po polsku to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier tego roku, choć mamy dopiero połowę stycznia. Polscy użytkownicy czekali na ten debiut kilka lat, a teraz będą mogli wykorzystać możliwości Asystenta i algorytmy Google, by lepiej zorganizować sobie dzień oraz szybciej i łatwiej wykonywać wiele różnych czynności.

Jakie są już dostępne i dlaczego właśnie one? Czym charakteryzuje się polski Asystent Google? A czym różni od, na przykład, amerykańskiego odpowiednika? Jak odpowiada na typowe polskie zaczepki i na jakich urządzeniach można z niego skorzystać? Gościliśmy w Google tydzień przed premierą i dopytaliśmy o mnóstwo przeróżnych rzeczy dotyczących Asystenta Google w Polsce, długo rozmawialiśmy z Michałem Długoszem z Google odpowiedzialnym za prace nad polską wersją Asystenta i skonfrontowaliśmy to z wcześniej dostępnymi polskimi komendami.

Asystent Google w Polsce - wszystko, co warto wiedzieć

P.S. Google zapowiedziało udostępnienie Asystenta Google użytkownikom na "kilka następnych tygodni", więc musimy uzbroić się w cierpliwość - najpewniej Asystent pojawi się na Waszych telefonach już wkrótce.

Oczywiście polecamy także nasze inne materiały, które powstały specjalnie na premierę polskiego Asystenta Google:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu