Apple

Apple One potwierdzone. Jeden abonament, wiele usług, niższa cena

Piotr Kurek
Apple One potwierdzone. Jeden abonament, wiele usług, niższa cena
20

Apple potwierdza istnienie jednej, zbiorczej, subskrypcji na swoje usługi. Choć nie mówi o tym głośno, wystarczy zajrzeć do kodu aplikacji Apple Music, która zdradza ten ważny szczegół na kila dni przed jesienną konferencją.

W najbliższy wtorek, 15 września odbędzie jesienna konferencja Apple zatytułowana „Time Flies”. Choć nie spodziewam się prezentacji tegorocznych iPhone’ów, tak nie powinno zabraknąć na niej premier produktowych. A co będzie? Zapowiadany, odświeżony iPad Air, nowa generacja zegarków Apple Watch i kilka niespodzianek. Zbliżająca się premiera iOS/iPadOS 14, macOS Big Sur, watchOS 7 to też dobra okazja do wprowadzenia zmian w usługach oferowanych przez Apple. Mamy tu Apple Music, TV+, Arcade, czy niedostępne w Polsce News+. Każda z nich to inny abonament, stała miesięczna opłata i dodatkowe wydatki, na które części osób zwyczajnie nie stać.

Zobacz też: Apple pokaże iPhone 12 i nowe zegarki Apple Watch już 15 września

Apple One. Jedna subskrypcja, wiele możliwości

Od kilku miesięcy krążyły plotki, jakoby Apple szykowało się do udostępnienia pakietu usług w ramach jednego abonamentu. Apple One, bo tak nazywać się będzie wspólne dla wielu usług abonament potwierdza aplikacja Apple Music w wersji na Androida. Wcześniej o Apple One wspominała beta iOS 13.5. W zaszytym kodzie Apple Music znajdziecie informacji o pakiecie, w którym z całą pewnością znajdzie się usługa muzyczna, jednak nadal nie wiadomo, czy firma zdecyduje się na kilka wariantów: multimedialny, dla graczy, czy też dla osób szukających interesujących informacji ze świata. Co prawda nic nie wskazuje, by Apple News+ trafiło do Polski, więc podejrzewam, że w Polsce będą dostępne pakiety z Apple Music, TV+ i być może któryś z nich w towarzystwie Apple Arcade.

W pakiecie może też pojawić się dodatkowe miejsce w chmurze iCloud, które od lat nie doczekało się zmiany w cenniku. Darmowe 5 GB w obecnych czasach to śmiesznie mało i nie wystarcza nawet na zrobienie pełnej kopii zapasowej w chmurze. Wyższe pakiety dyskowe są stosunkowo drogie. 50 GB za 3,99 zł miesięcznie, a najdroższy 2 TB to koszt 39,99 zł za jeden miesiąc. Liczę, że i w tym przypadku Apple zdecyduje się na zmiany, nawet jeśli miałyby obowiązywać wyłącznie w pakiecie z Apple One.

Apple Music w wersji na Androida nie zdradza jednak, ile będzie kosztować Apple One i czy pakiet rzeczywiście zostanie podzielone na mniejsze kategorie. Wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższy wtorek. Szykuje się nam naprawdę ciekawa konferencja — choć najważniejszej premiery tego roku, czyli iPhone’a 12, może na niej zabraknąć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu