Apple

iPhone SE 2 za mniej niż 2000 złotych i już w 2020. Nie mogę się doczekać

Albert Lewandowski
iPhone SE 2 za mniej niż 2000 złotych i już w 2020. Nie mogę się doczekać
65

Apple iPhone SE 2 jest bohaterem wielu przecieków już od kilkunastu miesięcy. Okazuje się jednak, że Amerykanie będą chcieli go zaprezentować dopiero na początku 2020 roku.

Wreszcie Apple iPhone SE 2

Pierwszy iPhone SE cieszył się zaskakującym zainteresowaniem. Owszem, nie sprzedawał się tak dobrze, jak droższe i lepiej wyposażone rodzeństwo, jednak stanowił ważne ogniwo w ofercie. Przede wszystkim był naprawdę kompaktowym telefonem, który wygodnie można było obsługiwać jedną dłonią. Niestety, od momentu jego premiery nie doczekaliśmy się nadal następcy. Na szczęście ma się to zmienić już w pierwszym kwartale 2020 roku. Podobno Apple planuje sprzedać przez cały 2020 ponad 30 milionów sztuk iPhone SE 2.

Na korzyść iPhone SE 2 ma przemawiać przede wszystkim to, że będzie niewielki. Trudno określić iPhone 11 czy iPhone 11 Pro, aby były szczególnie małe i zdecydowanie sporo klientów wciąż czeka na coś wygodniejszego do noszenia przy sobie na co dzień. Większość użytkowników ceni wielkie ekrany, ale nie każdy szuka smartfona z przeznaczeniem głównie do multimediów i myślę, że tu iPhone SE 2 może sporo ugrać.

Apple iPhone 11

Apple iPhone SE 2 ma korzystać z obudowy iPhone 8. Oznacza to, że otrzymamy szklano-aluminiową konstrukcję odporną na wodę i naprawdę wygodną do trzymania jedną dłonią. Jednocześnie to oznacza, że sprzęt będzie korzystał z 4,7-calowego ekranu Retina, który to zostanie wykonany w technologii IPS TFT LCD i zaoferuje rozdzielczość 1334 x 750 pikseli. Muszę przyznać, że to śmieszne parametry, ale z drugiej strony klienci poszukujący kompaktowych telefonów nie będą mieć znaczącego wyboru. Na pewno sama jakość wyświetlanych kolorów będzie stać na wysokim poziomie, podobnie jak czytelność w pełnym słońcu czy czułość na dotyk.

Sprawdź też: Recenzja iPhone 8 i 8 Plus.

Od strony technicznej możemy liczyć na najnowszy procesor Apple A13 z tegorocznych flagowców. Do tego miałyby pojawić się 3 GB RAM, co moim zdaniem przełoży się na więcej niż satysfakcjonującą płynność i stabilność pracy. Do wyboru mają być dwie wersje z różną ilością pamięci wbudowanej: 64 lub 128 GB. Całością zarządzać będzie oczywiście iOS 13.

Warto w tym miejscu dodać, że Apple będzie chciało zapewnić znacznie lepszą jakość połączenia z siecią. Według najnowszych informacji, firma wykorzysta nowe anteny wykonane z LCP (ciekłokrystaliczny polimer). Te komponenty mają zostać dostarczone do Amerykanów na początku 2020 roku i to moim zdaniem jest cenna wskazówka, jeżeli chodzi o datę premiery.

Apple iPhone SE 2 ma trafić do sprzedaży w trzech wariantach kolorystycznych: szarym (Space Gray), srebrnym i czerwonym. Co ciekawe, sama nazwa telefonu może ulec jeszcze zmianie. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby finalnie producent zdecydował się na coś z jedenastką w nazwie.

Przeczytaj również: Jaki smartfon do 2000 złotych?

Cena iPhone SE 2 z 64 GB pamięci ma wynosić 399 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 1711 złotych, czyli możemy to na spokojnie zaokrąglić do 1799 złotych. Czy to uczciwa cena? W porównaniu do iPhone 11 64 GB za 3599 złotych - owszem; w zestawieniu do bezpośrednich konkurentów cenowych już niekoniecznie.

źródło: Pocketnow (1), (2)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu