Apple

Co z Androidem 10? Bo zepsuty iOS 13 jest na ponad 50% urządzeń

Kamil Świtalski
37

Jeżeli wątpiliście w to, że ludzie chętnie będą instalować iOS 13 na swoich smartfonach to już nie musicie. System cieszy się ogromną popularnością, choć idzie mu gorzej niż poprzednikowi.

iOS 13 aż kipi od błędów. I to błędów, które nigdy nie powinny się były wydarzyć — czego najlepszym dowodem jest lista zmian w iOS 13.1.3 o której wczoraj pisałem. Mimo wszystko użytkownicy chętnie instalują nowy system — zarówno na swoich iPhone'ach, jak i iPadach. Kilka tygodni po premierze systemu znalazł się na... zaskakująco wielu urządzeniach!

iOS 13 już na ponad połowie urządzeń. iPadOS też radzi sobie znakomicie

Apple, jak to ma w swoim zwyczaju, podzieliło się kolejnymi super wynikami ich nowego systemu. Nawet jeżeli są gorsze niż w przypadku iOS 12, to wciąż wypadają imponująco — szczególnie na tle jego największego konkurenta. 56% iPhone'ów kupionych w ostatnich czterech latach działa już w oparciu o iOS 13. A jeżeli wziąć pod uwagę wszystkie urządzenia — jest to równa połowa.

Jeżeli zaś chodzi o iPadOS — tutaj sytuacja wygląda nieco gorzej, ale o dramacie nie ma mowy. Nowy system znalazł się na 41% urządzeń kupionych w ostatnich czterech latach — i 33% ogólnie.

O ile już najnowsze wersje systemów radzą sobie doskonale, to tuż za nimi jest zeszłoroczna odsłona, czyli iOS 12. Po wielu latach żartów na temat tego jak marnie aktualizacje systemów wyglądają na mobilnym systemie Google, gigant przestał dzielić się informacjami na ich temat. Ale mimo że coraz więcej producentów w pocie czoła pracuje nad tym, by ich użytkownikom nie brakowało nowości — w zestawieniu z iOS wypada do marnie. A udział Androida 10 prawdopodobnie nie wynosi więcej niż kilka procent — nawet gdyby zawęzić listę smartfonów wyłącznie do tych zakupionych w ciągu ostatnich dwóch lat. Jest coraz lepiej, ale z iOS wciąż dzieli je przepaść. No ale może przynajmniej jest mniej problematyczny ;-).

Źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu