Apple

Macbook Pro w wersji 16 cali może zadebiutować już za kilka dni

Kamil Pieczonka
Macbook Pro w wersji 16 cali może zadebiutować już za kilka dni
7

Apple jeszcze w październiku ma zorganizować konferencję prasową, na której pokaże nowe wersje tabletów iPad Pro oraz notebooków Macbook Pro. Wygląda na to, że wśród nowych produktów pojawi się też oczekiwany przez wszystkich Macbook Pro wyposażony w ekran o przekątnej 16 cali.

Macbook Pro 16 z cieńszymi ramkami

Branżowy serwis DigiTimes przewiduje, że w przyszłym roku dużą popularnością wśród producentów OEM będą cieszyć się notebooki z ekranami o przekątnej 16 cali. Wszystko ma zapoczątkować nowy Macbook Pro, o którym plotki czytamy już od kilku miesięcy. Wiele wskazuje na to, że nowy model może zadebiutować jeszcze w październiku, podczas wydarzenia na którym pokazane zostaną odświeżone iPady Pro. Co ciekawe z informacji jakie pojawiły się ostatnio, wynika, że może być dostępny w dwóch kolorach - srebrnym i szarym.

Macbook Pro 16 wzbudza takie emocje z wielu powodów, a chyba najważniejszy z nich to rozwiązanie kilku technicznych kwestii, które ciążą nieco obecnej serii tych urządzeń. Mowa chociażby o całkiem nowej nożycowej klawiaturze. Na ten temat pisaliśmy już wielokrotnie, a i samo Apple podchodziło kilka razy do rozwiązania tej kwestii. Większa obudowa powinna także pozwolić na lepszą organizację systemu chłodzenia. Przy urządzeniach z segmentu "Pro" użytkownicy wymagając najwyższej wydajności, a chłodzenie w systemach mobilnych odgrywa kluczową rolę.

Tutaj mogłyby pomóc nowe procesory Intela produkowane w litografii 10 nm, ale Chipzilla w tej chwili ma w ofercie tylko mniej wydajne układy tego typu. Wszystko wskazuje zatem na to, że w nowym Macbooku Pro 16 znajdą zastosowanie procesory Core 9. generacji wytwarzane nadal w litografii 14 nm. W takim wypadku można oczekiwać,  że w tym modelu pojawi się nawet wersja z procesorem wyposażonym w 8 rdzeni.

Wreszcie ostatnią kwestią jest sam ekran, z pewnością będzie miał wysoką rozdzielczość i jak sama nazwa wskazuje, przekątną 16 cali, czyli będzie w tej chwili największym w ofercie firmy z Cupertino. Może się jednak okazać, że zewnętrzne wymiary wcale nie będą znacznie większe niż model z ekranem o przekątnej 15 cali, z racji zastosowania cieniutkich ramek wokół wyświetlacza. Nie jest to już zresztą żadna kosmiczna technologia, Huawei ma kilka takich urządzeń w swojej rodzinie Matebook.

Jedno jest natomiast pewne, Macbook Pro 16 będzie najdroższym notebookiem w ofercie Apple. Miejmy nadzieje, że będzie warty swojej ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu