Apple

Apple AirPods Pro 2 - bezstratne audio i dzwoniące etui

Krzysztof Rojek
Apple AirPods Pro 2 - bezstratne audio i dzwoniące etui
6

W przyszłym roku Apple bardzo prawdopodobnie pokaże AirPods Pro 2. Mają mieć kilka ciekawych funkcji.

Kiedy Apple weszło na rynek z pierwszymi Airpodsami, nikt nie podejrzewał, że w krótkim czasie firma zgarnie większość rynku słuchawek TWS. A jednak, premiera Airpodsów, a następnie Airpodsów Pro okazała się wielkim sukcesem, a kolejne słuchawki z rodziny - Airpodsy 2 i 3 oraz Airpodsy Max również przyjęły się bardzo dobrze. Jednak od premiery modelu Pro minie niedługo 3 lata i fani czekają, co też Apple ulepszy w kolejnym modelu względem obecnego, który dla niektórych wciąż wyznacza standardy jeżeli chodzi o jakość i wygodę słuchawek bezprzewodowych. Jak będą wyglądały kolejne słuchawki od Apple?

Airpods Pro 2 mają mieć nowe, ciekawe funkcje

Jak donoszą przecieki, nadchodzące Airpodsy jako pierwsze z całej linii słuchawek od Apple mają (w końcu) wspierać bezstratne format audio na Apple Music, dzięki czemu mają potencjał być najlepiej brzmiącymi słuchawkami w portfolio amerykańskiego producenta. Jak to zostanie osiągnięte (i przede wszystkim, czy obecne słuchawki otrzymają także wsparcie dla tego formatu) tego dowiemy się prawdopodobnie w dniu premiery.

Oprócz tego, etui na Airpodsy na pożyczyć niektóre funkcjonalności z wypuszczonych niedawno AirTagów. W naszym telefonie będziemy teraz mogli zobaczyć położenie etui, a także - będzie ono miało mieć wbudowany głośnik, dzięki któremu w mieszkaniu będziemy mogli namierzyć je za pomocą dźwięku. Oznacza to, że zarówno łatwiej będzie znaleźć słuchawki w mieszkaniu, jak i ich kradzież będzie się dużo mniej opłacać, ponieważ złodzieja będzie można namierzyć śledząc położenie etui. O ile oczywiście policja zacznie brać na poważnie ludzi, którzy mówią, że mogą odszukać skradziony przedmiot z przyczepionym AirTagiem.

Początkowo AirPodsy Pro 2 miały zadebiutować na wiosnę, ale ostatnie doniesienia mówią bardziej o jesieni 2022 roku. Oznaczałoby, że pojawiły by się na rynku dokładnie 3 lata po poprzednikach. Niestety nie znamy sugerowanej ceny słuchawek, ale, jako że mówimy o Apple, zakładamy że tanio nie będzie.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu