Świat

Anonymous nie mają litości. Nestle obnażone za biznes w Rosji

Kacper Cembrowski
Anonymous nie mają litości. Nestle obnażone za biznes w Rosji
20

Jak powiedzieli, tak zrobili. Anonymous zaatakował pierwszą firmę, która pomimo zbrojnego najazdu Rosji na Ukrainę oraz wcześniejszego ostrzeżenia ze strony zdecentralizowanej grupy hakerów, nadal pozostała na rosyjskim rynku. Na pierwszy ogień poszło Nestle.

Jak wczoraj informował Piotr Kurek, “Anonimowi” dali ultimatum wszystkim firmom, które nadal kontynuują biznes w Rosji. Na tej niechlubnej liście znajdowały się takie marki jak między innymi Nestle, Subway, Patreon, Cloudflare, Burger King, Bridgestone, Hyatt, Marriott, Chevron, Citi i Raiffeisen Bank.

Pierwszym celem stało się Nestle. Szwajcarski koncern został zaatakowany dzisiejszego dnia, czego skutkiem jest wyciek ponad 10 GB danych firmy. Anonymous ogłosili o swojej akcji za pośrednictwem Twittera, podając link do bazy danych, która zawiera dane ponad 100 tysięcy klientów biznesowych Nestle.

Spożywczy koncern nie jest jedyną dzisiejszą ofiarą ataku hakerów. Anonymous zaatakowali również rosyjskie firmy i białoruską telewizję państwową, włamując się do rosyjskiej rządowej bazy danych, rosyjskiej kolei i agencji kosmicznej i wiele więcej.

Hakerzy zaatakowali już rządowe strony Rosji, a także wykradli ponad 200 GB danych od białoruskiego producenta broni współpracującego z Rosją. Anonymous zaatakowali również stronę Gazpromu, a także zhakowali rosyjską telewizję, pokazując prawdziwe oblicze wojny. Niedawno informowaliśmy również, że “Anonimowi” zhakowali ponad 400 kamer i wyświetlali na monitoringach takie hasła jak “Putin morduje dzieci”, a niedawno za cel obrali rosyjski odpowiednik Facebooka, czyli VKontakte.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news