Świat

Anonymous hakuje rosyjskie kamery: “Putin morduje dzieci”

Kacper Cembrowski
Anonymous hakuje rosyjskie kamery: “Putin morduje dzieci”
5

Anonymous wypowiadając cyberwojnę Rosji nie żartowało. Zdecentralizowany kolektyw hakerów wielokrotnie - bardziej lub mniej legalnie - atakował Rosję. Dziś przyszedł czas na kolejny atak, który miał na celu walkę z rosyjską dezinformacją.

Grupa hakerów zaatakowała już między innymi stronę internetową ogromnej stacji telewizyjnej Russia Today, która znika z coraz większej ilości krajów. Poza RT News, Anonymous zhakowali mnóstwo stron dostawców sieciowych, oficjalną stronę rosyjskiego ministerstwa obrony, Kremla, rosyjskiego rządu oraz stronę Władimira Putina.

Hakerzy następnie nagrali materiał wideo kierowany do Władimira Putina, wykradli ponad 200 GB danych od białoruskiego producenta broni współpracującego z Rosją. Anonymous zaatakowali również stronę Gazpromu, przejęli kontrolę nad luksusowym jachtem Putina, a niedawno również zhakowali rosyjską telewizję, pokazując prawdziwe oblicze wojny.

Tym razem Anonymous obrali sobie za cel kilkaset rosyjskich kamer. Hakerzy włamali się do ponad 400 kamer i nałożyli na wyświetlany obraz tekst, dobitnie przedstawiający wydarzenia na Ukrainie. Grupa zebrała nawet około 100 nagrań z kamer na stronie internetowej behindenemylines.live jako „Russian camera dump”. Transmisje można przeglądać w różnych kategoriach, w zależności od lokalizacji kamer. Kategorie obejmują firmy, domy, restauracje, biura, szkoły i biura ochrony.

Wyświetlane hasła na monitoringach są następujące:

Putin morduje dzieci
352 cywili w Ukrainie jest martwych
Rosjanie okłamali 200RF.com
Chwała Ukrainie! Zhakowany przez Anonymous

Anonymous po raz kolejny walczą z rosyjską dezinformacją i kremlowską propagandą. Coraz więcej obywateli Rosji zaczyna mieć prawdziwe spojrzenie na to, co dzieje się na Ukrainie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news