Mobile

[Ankieta] Z jakim systemem będzie Twój kolejny smartphone?

Grzegorz Ułan

Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy...

31

Od ponad roku jesteśmy świadkami istnego szaleństwa na rynku sprzedaży smartphonów. Co kwartał słyszymy o kolejnych rekordach poszczególnych producentów. My, jako konsumenci, możemy wybierać w dostępnych modelach, systemach, markach, specyfikacjach sprzętowych, najbardziej odpowiadających naszym gus...

Od ponad roku jesteśmy świadkami istnego szaleństwa na rynku sprzedaży smartphonów. Co kwartał słyszymy o kolejnych rekordach poszczególnych producentów. My, jako konsumenci, możemy wybierać w dostępnych modelach, systemach, markach, specyfikacjach sprzętowych, najbardziej odpowiadających naszym gustom. A jest z czego wybierać.

Pamiętam czasy bezwzględnej dominacji Nokii na tym rynku. Kolejne jej modele w mojej kieszeni zwykle różniły się wielkością, liczbą dostępnych dzwonków, ewentualnie gier. Dzisiaj zakupy telefonów porównywalne są już z zakupami sprzętu komputerowego, nie tyle chodzi o cenę, ale dobór parametrów, według których decydujemy się na zakup konkretnego modelu.

Nie jestem wprawdzie typowym gadżeciarzem, który z niecierpliwością oczekuje kolejnej nowości na rynku, jednak kiedy pojawiły się w naszym kraju, smartphony z Androidem na pokładzie, z miejsca złapałem bakcyla i chęć posiadania takowego.
Mając abonament w Orange, nie doczekałem się modelu, który najbardziej przypadł mi wtedy do gustu, czyli HTC Hero. Oczywiście nie wytrzymałem i zakupiłem go w kredycie w jednym z supermarketów. Nie skłamię tutaj mówiąc, iż byłem oczarowany nową jakością w korzystaniu z telefonu. Po drodze zdarzały się różnego rodzaju niedogodności typu aktualizacja softu, chyba pół roku czekałem na Androida 2.1, po której po prostu zrootowałem Hero. Doszły do tego później problemy z ekranem, dotyk wysiadł całkowicie a naprawa odstraszała cenowo.

Mimo wszystko, mój kolejny telefon to również HTC, tym razem Desire Z również z Androidem, wzięty już w abonamencie na początku tego roku. Ograniczenia programowe, między innymi brak możliwości robienia zrzutów ekranu, zmusiły mnie i tym razem do ingerencji w domyślny soft.

Na tym jednak poprzestałem ze swoim zachwytem nad Androidem. Nadal uważam, że to dobry, przyjazny dla użytkowników system. W pełni konfigurowalny, łatwo go dostosować do swoich wymagań. Również mnogość oprogramowania czy też gier, cały czas działają na korzyść tego systemu. Z pewnością nieustannie będę go polecał znajomych, wahającym się przed zakupem.

Dopada mnie jednak czasem myśl o spróbowaniu czegoś nowego. Nowej kultury korzystania z telefonów. Na pytanie postawione w poniższej ankiecie, tak po cichu jeszcze, odpowiedziałem sobie BlackBerry OS. Dlaczego ten? Nigdy go nie dotknąłem nawet, nie korzystałem. Lubię się rozwijać technologicznie, poznawać nowe rozwiązania no i przyciąga mnie w tym kierunku inna kultura, otoczka wokół tej marki. A może to chęć powrotu do korzeni i wstukiwanych klawiszy?:).

W każdym bądź razie z Androidem się nie rozstaje, rozważę tylko zakup BB w celach empirycznych. Wrażeniami oczywiście podzielę się z Wami. To nadal mało popularna marka na polskim rynku, ale mam przeczucie, że warto się jej bliżej przyjrzeć.

Zapraszam do odpowiedzi na to samo pytanie w ankiecie. Wasze uzasadnienia, czy też doświadczenia w zmianie telefonów na inne z innym systemem, zostawiajcie proszę w komentarzach.

[poll id="25" type="result"]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

smartphony